Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya támadás mit lehet csinálni?

Kutya támadás mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Kutyámat sétáltamat pórázon mikor az egyik kertes házból a nyitott kapun kiszaladt egy hatalmas kaukázusi neki az enyémnek, és hasba harapta a gazdája a annyit sem mondott hogy bocsi! az lenen a kérdésem, hogy ilyenkor fel lehet jelenteni? vagy mit lehetne csinálni, mert meg vizsgáltam és nem vérzik sehol azaz nem lett komolyabb baja a kutyának de szegény össze vizelte magát :( és én is elsírtam magam olyan sokk ért minket úgy tudom a rendőrség sajnos nem csinál addig semmit míg nem folyik vér..

2015. ápr. 25. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem is történt már ugyanilyen,annyira remegtem mint az állat,de annyi erőm még volt hogy a palit elküldtem a k... anyjába,szerencsére az én kutyámnak se lett semmi baja.A helyedben azért elvinném dokihoz,nehogy véletlenül belső sérülése legyen,ami kívülről nem látszik.
2015. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 $$$$$ ***** válasza:
72%
vegyél paprika sprét és fujd le a kaukázusit. ha megint kijön!
2015. ápr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
A helyi jegyzőnél feljelentést tehetsz, hogy a kutya felügyelet nélkül zaklatja a járókelőket és a fajtársait. Jó esetben ránéznek és megbüntetik a gazdáját. A helyedben azért megnézetném a kutyád állatorvossal, ahogy az első is írta.
2015. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ezt fogom tenni.
2015. ápr. 25. 16:14
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem a kutyát kéne lefújni paprika spray-el, hanem a gazdáját
2015. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként mindig van nálam paprika spray csak kifogyott mert sajnos sokszor keltett használni.. dezodor sprayvel helyestesítetem de most pont nem volt nálamnál :(
2015. ápr. 25. 16:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem a kutya tehet róla hanem a gazdák a felelőtlenek, de ha egyszer a szemem előtt tépik szét a kutyámat nem fogom tétlenül végig nézni hanem meg fogom védeni.
2015. ápr. 25. 16:25
 8/11 anonim válasza:
82%

Leírom velem mi történt.

Amatőr természetjáró vagyok és állatbarát.

Mindezek mellett többszörös bajnok egy bizonyos küzdősportban.

Vittem a kutyámat a szokásos délutáni futására biciklivel, póráz rajta volt.

Már hazafelé mentem, mikor az egyik kertben egy ember a kutyájával kinn volt, az ember kapált, a kutya meg ott lébecolt mellette.

A kertek alatt földesút, a kertek nyitottak, semmi kerítés.

A kutya észrevette az enyémet, mivel azon semmi póráz nem volt, rögtön odaért az enyémhez.

Ekkor már be volt kapcsolva a diktafon a telefonon.

Bicajt eldobtam, de arra már nem maradt idő, hogy a kutyámról a nyakörvet leszedjem, ráugrott a másik.

Egy kaukázusi keverék volt.

Kiabáltam a dagadt embernek jöjjön szedje le a dögjét az enyémről!

Alig akart odaérni.

A kutyája az enyémnek először átharapta a combját, majd a torkát és a földre kényszerítette.

Ekkor nem tudtam mit csinálni, önvédelemből a kutyába rúgtam, mivel tudom hogy kell rúgni, a kutya akkorát kapott(60-70 kg kaukázusi keverékről van szó)hogy nyüszítve húzta magát össze, hallottam, amint megroppantak a bordái.

Meg sem tudott utána mozdulni.

Na ekkor ért oda a gazdája, már el kis kezdte a mondókáját, hogy én mit képzelek.

Forgott a diktafon közben.

Megvártam míg befejezi, majd mondom neki, a maga kutyája voltpóráz nélkül, és szabadon, nem az enyém.

látta hogy nincs igaza, rám akart támadni.

Ekkor már ki volt kapcsolva a diktafon.

Mutattam neki egy fogást,megértette mihez tartsa magát.

Mondtam hogy van azonnal kihívom a rendőrséget, vagy a jegyzőnél lesz feljelentve.

lefotóztam a kutyám sérüléseit, az ő kutyáját, véres szájjal.

Másnap a település jegyzőjével kimentünk hozzá.

Tájékoztatta a jegyző, hogy hivatalból értesítenie kéne a rendőrséget,de a tulaj megbánó volt, többször elnézést kért.

Kapott egy nagy bírságot, ennyivel megúszta.

Azóta láncon tartja a dögjét, és nagyot köszön mikor meglát a településen.

2015. ápr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
jól tered, Köszönöm hogy le írtad!
2015. ápr. 25. 16:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Röviden és lényegre törően, érdemes felvenni kamerára, ha valaki kutyája póráz nélkül van és próbál támadni.
2015. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!