Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiszeretnék tenyészteni egy...

Kiszeretnék tenyészteni egy új kutya fajtát de hogyan?

Figyelt kérdés

legyen nagy (bernáthegyi) vad (pitbull) engedelmes (golden retriever)

ezeket szeretném keresztezni, ötlet ?


2015. ápr. 25. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt inkább bízd a hozzáértőkre.
2015. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A pitbull nem vad. Egyetértek az elsővel: bízd a szakértőkre. Ha ezekkel a szavakkal jellemzed ezt a három fajtát, nagyon nem értesz a kutyákhoz.
2015. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vegyél magadnak egy kaukázusit, hordd el kutyaiskolába, végezz vele engedelmes tanfolyamot, és lesz egy szuper kutyád.

A tenyésztést meg hagyd azokra, akik értenek is hozzá!

2015. ápr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha olyan hülye vagy, hogy a gyakorikérdéseken vársz szakszerű választ, akkor hagyd ezt a p1csába!
2015. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól hangzik. És csak összeeresztenéd őket, vagy genetikusan gondolod?
2015. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hááát...

Nagyon sok sakkozással, sok év munkájával sincs rá biztosíték, h a fenti fajtákból megszületne az a bizonyos álomkutya.

Én is azt javaslom, hogy válassz egy nagytestű, kemény fajtát (a kaun kívül én javasolnám a kuvaszt, kájt, kangalt, bandogot, ami eleve egy hibrid kutya, vagy pl egy cane corsót, de a sor folytatható) s irány a kutyaiskola. És ne álljatok meg az alapengedelmességinél.

2015. ápr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A pit nem vad, viszont mindegyik engedelmes, ez neveles kerdese. Viszont, ha "vad" kutyat akarsz, az soha nem lesz olyan alazatos, mint a golden, ezek kizarjak egymast. De egyebkent ha az a cel, hogy legyen engedelmes, nagy es jo orkutya, ez barmelyik keleti pasztor jo vervonalu, jol nevelt egyedere ervenyes.
2015. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A pit max kutyázik de nem vad. A kau nagyon kemény kézbe való, mert nagyon önfejűek tudnak lenni. A golden már illik kezdő kutyásnak.


Kérdésedből következtetve kezdő kuyás lehetsz. :-)

Amúgy nevelés kérdése az egész. Az én kutyám pl. nagy, ha kell akkor támad, ( élesben is ment már ) ugyanakkor engedelmes és bárki meg tudja simizni.

2015. ápr. 26. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pár száz milla és néhány évtized kérdése az egész.....
2015. ápr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!