Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni az ellen hogy...

Mit tudok tenni az ellen hogy a kutyám ne féljen sétáltatás közben az ismeretlen úttól?

Figyelt kérdés
Mostanaban csinalja azt hogy seta kozben hirtelen iranyt valtoztat es nem hajlando tovabb jonni. Ilyenkor mi a jobb noszogatmi h jojjom tovabb vagy visszafordulni?

2015. ápr. 26. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Megerősíteni helyesebben tudatosítani a kutyában, hogy ki az alfa otthon (nem ő kellene, hogy legyen) így nem az ő döntése, hogy merre megy a falka. Számtalan trükk van ennek megértetésére a kutyával olvass utána.

Ha már tudja, hogy nem ő a főnök akkor oda viszed és akkor, amikor akarod, max. egy kicsit határozottabban kell arra haladni, amitől fél.

2015. ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Se noszogatni nem kell, se visszafordulni. Egy hatarozott rantassal tudomasara kell hozni, hogy a fonok (vagyis te) azt mondja, most erre megy a falka.
2015. máj. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De miből gondolod, hogy fél? Nem mindegy, hogy félelemből nem akar arra menni vagy más okból.
2015. máj. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi más lehetne a kivül?
2015. máj. 8. 20:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Mi más lehetne a félelmen kivül?
2015. máj. 8. 20:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, egyszerűen másfelé szeretne menni, mert arra érdekesebb. Leül? Behúzza a farkát? Nyüszít? Rád néz? Remeg? El akar szaladni? Mert körülbelül ezek a félelem jelei.
2015. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Behúzza a farkát, rám néz és el akar szaladni, mikor megjelenik előttünk egy nem kutyás ember. Ha kutyával vannak akkor egyáltalán nem fél, sőt érdeklődik.
2015. aug. 27. 10:48
 8/9 anonim válasza:
Nálunk is van néha ilyen de akkor én beszélek hozzá és közben egyre erősebben húzom ha akkor sem megy felveszem viszem egy darabig majd leteszem és általában megindul. Neked milyen fajta kutyád van? Nagy- vagy kis testű, mert ha nagy akkor az felveszed nem igazán működik ha csak nem vagy bivaly erős
2015. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kistestű kutyám van, kínai kopasz kutya. Én inkább nem venném fel mert azt hallottam, hogy az rosszabb. Én is beszélek hozzá de nem mindig indul meg. Utána ha nagyon nem akar jönni akkor vissza fordulok vele.
2015. aug. 29. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!