Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim ugatása zavarja a...

Kutyáim ugatása zavarja a szomszédot. Mit tehet / tehetünk ellene?

Figyelt kérdés
Mi egy sarok családi házban lakunk,2 éve. Van 2 berni pásztor kutyánk. Kb.egy hónapja közepén elválasztottuk az udvart így a kutyák be lettek zárva egy kb.70*30 méteres területre kizárólag csak éjszakára meg amikor nem vagyunk itthon. Na a szomszédnak ebből van problémája,mert így a kutyák csak arra, az utca felé tudnak ugatni. A szomszéd állítása szerint a kutyák a telek sarkában ugatnak ami szemben van az ő hálószobajukkal( kb. 30 éves ablak van,uh.gondolom nem szigetel semmit) Sőt még az is a baja,hogy amiért a hátsó udvaron vannak a kutyáink azért ugat a telekszomszedja kutyája ( hát az a kutya ugat ha kell ha nem ha kint vunk az udvaron) Én nem mondom,hogy nem ugatnak, de nem egy ideges ugatós fajták, hogy brahiból ugassanak egész éjjel. Mondta hogy zavarja még a további 3 szomszédot is (ő megkérdezte) De könyörgöm eddig is oda ugattak a kutyák csak akkor még a 3.szomszéddal is szembe voltak... Persze tudom ez egy minimum 30 éves lakóközösség...összetanak a fiatal gyütt-mentek ellen. Egyébként nekik Sosem volt kutyájuk és a mi házunk is évekig lakatlan volt, előtte meg öregek lakták szintén kutya nélkül, igy tudom,hogy furcsa lehet a kutya. De akkor se értem, hogy a mai világban ez így megy???? Feljelentem és kész? A kérdésem az lenne, hogy hol találok erre vonatkozó törvényt, rendeletet?
2015. ápr. 26. 21:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
Lehet kutyád, és kész. Most ha neki lenne kutyája akkor te is hisztiznél vagy mi? Szerintem nyugodtan mond meg neki ezt, hogy a kutyának a dolga hogy ugasson. De próbáld úgy alakítani a dolgokat, hogy kevesebbet ugasson a kutya, és/vagy távolabb legyen az ablakuktól.
2015. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
26%
Az a kérdés, miért ugatnak. Ha le vannak fárasztva, és nem mászkál idegen a környéken, akkor nyilván fölöslegesen nem ugatnának. Az is lehet h a szomszéd csak alád akar tenni.
2015. ápr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
12%
Hát ez egy családi ház udvarral ha nem tetszik neki költözzön barlangba sokan azèrt költöznek családi házba hogy legyen házi állatuk,szerintem mert egy bèrházba állat nem való.
2015. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Ma már azt találtuk ki, hogy villanypásztorral(a területük is körbe van húzva, Nehogy kiszökjenek) levalaszttottunk egy darabot,hogy ne tudjanak a közeledős szomszéd elé menni. Most is hallgatok és minimum 2 kutyát hallok ugatni, de egy se az enyém! Tök dühítő...azért mert szegény kan berni pásztoromnak mély hangja van már meg vunk"fenyegetve" Az az igazság,hogy nem akarunk rossz viszonyt a szomszéddal, de akkor sem akarom az első udvarba zárni a kutyákat,mert két ekkora kutya mellett kő-kövön nem maradna...
2015. ápr. 26. 21:45
 5/27 anonim ***** válasza:
70%
Akárhol tartható állat, ha megfelelően el tudják látni. Láttam én már kertesből elvitt kutyákat, macskákat, mert nem jól tartották őket. Nem a lakás/ház mérete határozza meg, ki milyen állatot tarthat. Persze egy kaut ne tartson senki lakásba, de ez az állítás nevetséges.
2015. ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mozgás az van! Aki busszal megy-jön az itt megy el mellettünk az utcán...
2015. ápr. 26. 21:47
 7/27 A kérdező kommentje:
Az a legduhítőbb, hogy a szembe szomszédomnak egy benga nagy kaukázusi kutyája van amit éjjel enged előre,hogy jelezzen,ha van vmi! És soha meg nem fordult a fejemben,hogy átmenjek szólni,hogy éjjel ne engedje már előre!!!( mondjuk új ablakaink vannak,így nem is zavar)
2015. ápr. 26. 21:52
 8/27 anonim ***** válasza:
46%
Ha birtokvédelmi eljárást indítanak ellened, akkor annyit tehetsz hogy megszünteted a zajt vagy viseled a büntetéseket, amíg van pénzed. Írasd inkább kutyaiskolába a kezelhetetlen kutyáidat, és akkor nem viszik el őket.
2015. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 8/8-as. Az én kutyáim csak annyira kezelhetetlenek,mint bárki másé. Az a baj,hogy egy vén b..zi szomszédot vettünk a házzal!
2015. ápr. 26. 21:59
 10/27 anonim ***** válasza:
80%

Figyu, még mindig jobb mintha megmérgezné.

A kutyád kifele ugat az udvarról, és nem befele. TEljesen másképp hangzik a túloldalról. Amikor a 3 rétegű kömerling ablakomnak ugat a szomszéd németjuhásza, akkor se tudok aludni. Személy szerint leszarom, hogy a kutyája macskát, madarat, másik kutyát lát és ugathatnékja van. Nekem dolgozni kell, és kipihent állapotban megjelenni a munkahelyen. Szóval én egyszer szólnék... Vegyél ugatás gátló nyakörvet, vagy vidd el hangszál műtétre. Esetleg éjszakára vidd be a szobádba, és akkor nem fog másokat zavarni a TE állatod, a nyugodt pihenésükben. Hiszen az a dolguk, hogy ugassanak.

2015. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!