Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pulikutyát be tudnám tanítan...

A pulikutyát be tudnám tanítani hogy szánhúzó legyen?

Figyelt kérdés
Amikor görkorizok, a pulikutyám csak fut utánam. Ha véletlen elém kerül és megfeszül a póráz, egyből lassít, vagy megáll és hátranéz. Nem akar húzni, mert sétálásnál megszokta, hogy nem rángat. Görkorizásnál én szeretném ha mégis inkább húzna, hogy ne kelljen hajtanom magam. Például játszottam vele olyat, hogy gyorsan mentem, ő meg futott utánam és mondtam neki hogy gyerünk, gyerünk, fussál, így teljesen bepörgött és gyorsan futott, de csak mellettem, mintha versenyeznénk. Hogyha ezt sokszor csinálnám, akkor vajon meg lehetne tanítani neki, hogy ő fusson csak tovább, én meg huzatom magam vele?

2015. ápr. 26. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem félő, hogy utána sima sétáltatásnál is húzna.

Hámon vagy nyakörvön van a póráz? Hámmal könnyebb húzni (nem fojtja).

2015. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Így van, egyrészt hámmal húzatnak, másrészt a pulinak ehhez nincs elég ereje.
2015. ápr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hámmal gondoltam. Nagyon sok erő nem kell hogy görkorival el tudjon húzni. Nem vagyok akkora tehén. Szerintem elbírna húzni ha értené, hogy azt szeretném, h húzzon.
2015. ápr. 26. 23:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudna mozditani, de nem tenne jot neki. Az o testfelepiteset nem arra talaltak ki, hogy sulyokat vonszoljon,meg egyebkent sem a legnagyobb sullyal kell kezdeni a huzast, hanem fokozatosan felepitve. Inkab hagyd.
2015. ápr. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát jó
2015. ápr. 27. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!