Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi annak az előnye és hátránya...

Mi annak az előnye és hátránya, ha két kutyád van?

Figyelt kérdés
Nekem van egy másfél éves kis spánielem és erősen gondolkozom, hogy veszek mellé egy "kistesót", de félek, hogy az első kutyám féltékeny lenne a másodikra, amiért a szívem szakadna meg. Ti mit tennétek, mi a véleményetek? Kertes házban lakunk amúgy.
2015. ápr. 27. 19:15
 1/5 NoHead Dog ***** válasza:

Nekem is kettő van, amstaffok. A szuka 4 éves, a herélt 2. Az idősebb sosem volt féltékeny a kisebbre, és mivel szuka, hamar megszerette a kis vackot. :) Meg kell tudni osztani a törődést, valamint nem elhanyagolni az idősebbet, pl. ő kapjon először enni, ő legyen elsőként simogatva, ne terrorizálja a kicsi.

Nem lesz semmiféle féltékenység, ha az idősebb elfogadja, hogy te alfaként bárkit behozhatsz a falkába. A te titulusod eldönteni, hogy rend legyen. :)

2015. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 kutya van, és felnőttként került ide kettőjük, semmi gond nem volt az összeszokatásukkal. Minden attól függ, hogy a kutya jól van e nevelve, ha igen akkor nyugodtan. Annyi szokott lenni a lényeg (ha nem ivartalanított, akkor még jobban) hogy minél kevesebb rivalizálást engedj, mert annak verekedés a vége, éreztesd, hogy te vagy a főnök.
2015. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi egy 7 éves szuka mellé hoztunk egy kis kant. Az összeszoktatás maga a pokol volt, de szerencsére úgy 3-4 nap után már elvoltak, mostanra szerintem elválaszthatatlanok. Nyilván mindenből kétszer annyi kell. Addig nálunk hatványozottan jöttek a problémák, amíg a kiskutya nagyon kölyök volt. Például együtt loptak az asztalról. A nagy figyelt, mert tudta, hogy nem szabad. Aztán feleztek... Így visszagondolva teljesen megérte. 2 kutya jön csóválni, fantasztikus nézni, mikor játszanak. Azóta egy deka felesleg sincs az öregebbiken, előtte sokat küzdöttünk, hogy tartsa a súlyát. Aktívabb is lett. Szerintem 'megéri' a két kutya.
2015. ápr. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi is kertes házban lakunk, de benti kutyáink vannak. 6 kutyánk van (mentettek), különböző időben, korban kerültek hozzánk, nem volt semmi gond szoktatásnál se, azóta se... Annyi kutyát vállalj, amennyit anyagilag bírsz.
2015. ápr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En a masfel eves labradorom melle hoztam egy kolyok nemetjuhaszt. Tokeletes dontes volt. Nem csak nekem boldogsag h ket imadni valo kutyam van hanem nekik is jo. Imadjak egymast. Rengeteget jatszanak. Nem tudok hatranyt mondani. Talan annyi h mar kulon viszem oket setalni es sajnalom amelyik eppen otthon marad. Abszolut nem volt nehez ossze szoktatni oket. Szinte nem is kellett. Szoval nagyon jo dontes volt. Igy most boldogan elunk egy nagy csaladkent :)
2015. ápr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!