Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit csináljak a...

Szerintetek mit csináljak a kiskutyával?

Figyelt kérdés
Elhoztunk egy 8 hetes kiskutyát, ami fura nekem az az hogy hogyha egyedul van akkor semmi baja nem sir, elvan magának viszont ha benn vagyok én is és felülok az ágyra akkor elkezd sirni probal felugrani az ágyra, ha felrakom akkor szépen keres magának egy kényelmes helyet és alszik.Nem tudom hogy ez még az elválasztás miatt van e mivel ha teljesen egyedul van akkor semmi baja. Szerintetek vegyem fel vagy inkább hagyam mig lenyukszik?

2015. ápr. 27. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt a kérdés, hogy milyen kutya, és később szabad lesz e neki felmenni az ágyadra. Mert ha igen akkor No problem. Ha nem, akkor ha nem is egy az egyben, de fokozatosan meg kell tanulni neki, hogy az a tiéd, és nem szabad odamenni.
2015. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De édes :D Ha nem akarod hogy később felugorjon, akkor ne engedd neki:)
2015. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi fura? Ügyesen megtanítottad neki, hogy ha hisztizik, akkor az történik, amit ő akar :) Majd ha nem veszed fel, hanem megvárod, amíg lenyugszik és elmegy a helyére, meg megtiltod a felugrálást, akkor nem fogja csinálni.

Ettől még felveheted amúgy az ágyba, ha szeretnéd, csak ne akkor, amikor hisztizik. Hagyja abba, vonuljon el, foglalkozzon valami mással, és akkor hívd oda magadhoz és vedd fel.

2015. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jah az nem gond ha feljön csak ugy tudom hogy mikor elválasztják az anyjuktol akkor ha mindig odamegyek hozzá mikor sír akkor késöbb olyan lesz hogy soha nem hagyhatom egyedül mivel sírni fog felnötten is
2015. ápr. 27. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Valójában annyi történik ilyenkor (részben, mert a nem-nevelés miatti szeparációs szorongás is közrejátszhat, meg hogy sose lett szoktatva egyedülléthez), hogy szépen beidomít téged, gyönyörű behívásod lesz, a "vezényszó" pedig a nyüszítés. Te meghallod, és ugrasz. A kutya meg tudja, ezért nyüszít, ha ugrasztani akar. Tőled távol lenni rossz, tehát nyilván óbégatni fog, mert arra megjelensz. Nem buta állat ez a kutya, vigyázni kell vele már ilyen picinek is :D
2015. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!