Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Kiskutyám harap,...

Segítség! Kiskutyám harap, hogy lehetne leszoktatni?

Figyelt kérdés
Shiba inu kiskutyám 2 hónapos múlt és már minden módszerrel próbálkoztam (hátat fordítós - ott hagyós, felkiáltós hogy fáj, és már a grabancánál is meg fogtam neki erősebben) még sincs semmi változás. Nagyon erőseket harap játék közben és amikor üdvözöl. Nem tudom, hogy szoktassam le róla... Már az állatorvos is mondta, hogy gond lesz vele, ha így folytatja, de nem tudunk mit tenni.
2015. ápr. 28. 19:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az alap természete ilyen,mivel kicsi,még lehet tenni ellene valamit..

Menjetek el egy szakértőhöz,kutyaiskolába (ide egy kicsit kicsi,de naa)..

2015. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 piriiiii ***** válasza:

Az enyém is elég harapós volt eleinte (mudi). Nála az volt a nagy probléma, hogy MINDENT játéknak vett, amit én haragvásnak, büntetésnek szántam. A felkiáltásra rá sem tojt, az otthagyást nem vette fel, szóval nem jött be semmi. Most az a legjobb, ha amikor megharapja a kezemet, megfogom a felső vagy alsó állkapcsát, és megszorítom. Természetesen nem úgy, hogy beledögöljön, de azért érezze, hogy én mit érezhetek körülbelül, amikor végigkaristolja a kezemet... Ő is elég durván szokott játszani, többször úgy beleharapott az orromba már, hogy vérzett utána. Ez persze teljesen az én hibám volt, hiszen minek hajolok annyira közel hozzá... de néha nagyon kiszámíthatatlan.

Szóval, ha harap, megszorítom a pofáját. Van, hogy még ezt is játéknak véli, és tovább harap, akkor én meg tovább szorítom, amíg nem nyüszög. Akkor elengedem és otthagyom.

2015. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A szorítást is próbáltam már, nyűszített egyből elengedtem ott akartam hagyni, de még aggresszívebb lett.

Kutyaiskolába nem fogadják ennyi idősen még.

2015. ápr. 28. 20:01
 4/18 anonim ***** válasza:
Kutyaoviba már viheted 3 hónapos korától (addigra meglesznek az oltásai, és sokat tudtok ott tanulni), addig is tiltsd határozott NEM-mel, és hagyd ott a francba míg nem viselkedik, de ne üsd!...
2015. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A NEM-mel kezdtünk és konkrétan leszarja... :( 3 hónapos koráig van még idő azért nem szeretném ha addig ez folytatódna... ígyis tiszta seb vagyok már tőle :/
2015. ápr. 28. 20:20
 6/18 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 bubukos12 ***** válasza:
kend be citrommal a kezed és lefog róla szokni!
2015. ápr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a határozott orrba verés volt a módszer túl erős harapás esetére (de attól még a játékot nem hagytuk abba). Állítólag a kutyakölykök is harapdálják egymást játék közben, és szép lassan megtanulják, hogy milyen erőset lehet. De a ti esetetekben lehet, hogy súlyosabb a helyzet és ez nem fog beválni.
2015. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam játék közben orrba csapni de csak aggresszív lett tőle. Ritka hogy elszégyeli magát valamiért. De pl ha rosszat csinál a kertben és rá szólok egyből abba hagyja... Csak a harapásnál ilyen makacs, de ezzel azt fogja elérni, hogy nem simogatom és nem játszok vele... :( egész délután kint ülök vele és reggel is... Napközben sincs egyedül. Eddig 3 órát töltött max egyedül szóval nem tudom miért ilyen mintha el lenne hanyagolva :(
2015. ápr. 28. 21:04
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Fura elképzeléseid vannak a kutyanevelésről. Majd jól elszégyenli magát, mert nem fogsz vele játszani?

Mióta van nálad az a kutya? Az a gond, váltogatod a módszereket és valószínűleg nem is megfelelően használod egyiket sem.van neted, írd be, hogy kölyökkutya nevelése. Meg harap a kiskutya. Bőven találsz írásokat, hogyan tegyél. A legjobb az lenne, ha az oltások után kutyaóvodába vinnéd, mert neked van a nagyobb szükséged a tanulásra.

2015. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!