Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor miért én vagyok a...

Ilyenkor miért én vagyok a paraszt, bunkó gazdi, a kutyám meg egy életveszélyes "dög"?

Figyelt kérdés

Póráz nélkül sétáltatom a kutyám, BH vizsgás - atombombát robbantának mellette sem mozdulna el a lábamtól. Ennek megfelelően ahol lehet póráz nélkül sétálunk, de szigorúan láb mellett. Eddig csak normális kutyásokkal találkoztam, akik nem engedték csak úgy oda a kutyájukat se szó, se beszéd. A kutyámról tudni kell, hogy elég paraszt tud lenni idegen kutyákkal, mivel alapból nagyon domináns és helyrerakja azokat a kutyákat, akiknél úgy véli nem tartsák tiszteletbe - értsd lenyomja őket és alkalmanként figyelmeztetésként odacsattog. Tehát nem egy vadállat, számomra ez egy normális kutyakommunikáció, hogy tudatja a másik kutyával, hogy ezt nem kéne - a normálisabbjai megértik. Persze én is kontrollálom.


Ma ismét nyugiban sétálunk, kutya láb mellett póráz nélkül. Egyszer csak hátulról hallom: "Nézd, ott egy kutyus, menjél játszani!" Mire megfordultam, egy jack russel ért oda, vehemensen ráugrott a kutyámra hátulról . A kutyám utálja ezt, DE NAGYON és már morogva nyomta le a kutyát, odacsattogva neki. NEm bántotta, de a jack russel vinnyogva rohant a gazdájához. A gazdi azonnal nekem esett, hogy minek sétáltatok egy ilyen életveszélyes "dögöt". Persze én normális hangnemben közöltem vele a kutyások etikettjének alapvető pontját: Miszerint idegen kutyához nem engedjük oda kérdés nélkül a kutyáknak... erre mégjobban kikelt magából és hatalmas szitkozódások közepette ordított tovább. Én leszarva arrébb álltam a kutyámmal. De továbbra is ordított utánam, hogy legközelebb a pasijával jár erre, és meglát minket a kutyával, majd a pasija jól elintézi a kutyát... hát no comment.


2015. ápr. 29. 21:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Az ilyenekkel nem kell foglalkozni. Kérdezd meg tőle legközelebb, h ha valaki hátulról ráugrana, ő örülne-e neki. Ha ezek után se érti, akkor tényleg buta.
2015. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd az ilyet, gondolom azért kelt így ki magából, mert nem látott még ilyet. Sokaknak van kutyája úgy, hogy nincsenek tisztában a kutyaetikettel.
2015. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Legközelebb meg majd egy tényleg veszélyes kutyához engedi oda, aztán nézhet a marhája, mikor két darabba viszi haza a kutyát. Mondjuk én a helyedben beálltam volna a kutyád és az idegen kutya közé, és szépen hangosan szólok a gazdinak, hogy 'ugye nem engedi ide a kutyáját?'
2015. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

Én se hagynám hogy a kutyám intézkedjen, főleg egy nyilvánvalóan gyengébb kutyával. Közéjük kellett volna állnod, megfogni a jacket, aztán hozzávágni a gazdasszonyhoz, hogy nevelje meg ha nem akarja kiskanállal összekaparni.


A kérdésre válaszolva, azért voltál bunkó, mert ráhagytad a kutyádra, hogy cselekedjen. Holott tudhatnád, hogy a kistestű kutyások jelentős százaléka (tisztelet a kivételnek) már attól sikítófrászt kap, ha csak szembejön velük egy nagyobb kutya. Legyél már te az okosabb, és ne várd meg míg a másik gazdi ugrik neked. Az etikettre meg soha ne hagyatkozz, sajnos sokaknak még az sem nyilvánvaló, hogy vakvezető kutyához sem engedjük oda a kutyánkat, nemhogy egy hobbikutyához...

2015. ápr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem hagytam rá a kutyámra, amire meghallottam a mondatot a kutya már ráugrott az enyémre és az mindjárt le is nyomta, pár másodperc volt az egész. Azonnal visszahívtam láb mellé az enyémet, ha előre látom, vagy sejtem. Nyilván nem engedem meg, mivel ha a közelemben van, sosem engedem parasztkodni, cswak ha mondjuk épp nincs "kézközelben", de akkor is reagál egy hangos Nem-re.
2015. ápr. 29. 22:31
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

Örülök, hogy nem csak nekem vannak ilyen problémáim :D A pitemnek is kicsit alacsony az ingerküszöbe, szóval ismerem a jelenséget; ő sem szokott senkit megenni, de azért nem szép látvány, ahogy helyreteszi a többieket, ha pofátlanok vele, vagy főleg ha meló közben az arcába másznak. Sima sétán semmi gond, csóválva összeszagol a többivel és megy tovább, de a munkát meg a tekintélyét kikéri magának.

A napokban történt, hogy labdázás közben odakolbászolt hozzánk két berni, kutyát kifektettem, nyakörvét megfogtam, és szétnéztem meg kiabáltam, hogy hívják el őket. Basszus, a harmadik kiáltásra jelent meg egy csóka, halál lazán sétálgatott meg lóbálta a pórázát, és így lustán intett egyet, hogy hozzá tartozik a két kutya. Negyedszer is rászóltam, hogy akkor tán hívd már el őket, akkor nagy nehezen odasuttogott valamit a kutyáknak, az egyik persze szart rá, azt nekem kellett megindítani. És nem értem, hán én ott állok egy földhöz szegezett pitbullal (oké, nem fizikai erővel fogtam le, de akkor is), ő meg kicsit se tojik be, hogy mi lesz, ha nem tudom (neadjisten nem akarom) visszafogni, vagy valami? Szóval persze, az én "balhés" kutyám az én felelősségem, vigyázzak rá én, de azért nem kell direkt provokálni, rohadtélet. A kreszben is benne van, hogy tilos elütni embereket, mégsem ácsorgunk az út közepén, mondván úgysem fog elütni. Mert ha mégis elütnek, akkor baromira nem az autós lesz a hibás, mert semmi keresnivalód nincs az út közepén, mint ahogy a kutyádnak sincs semmi keresnivalója az enyém arcában. Komolyan mondom, úgy mászkálnak emberek odakint, mintha a Holdról jöttek volna, hogy ezeket nem fogják fel.

2015. ápr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%

Hát ez jó. Én csak azt nem értem, hogy ha a kutyád ilyen szuper fegyelmezettem megy láb mellett póráz nélkül, akkor mi a túróért nem lehet rátenni egy pórázt? Főleg, ha ilyen hevesen lereagálja a dolgokat. Ha láb mellett jön szépen akkor tökmindegy, hogy még pluszban ott fityeg valami köztetek.


Azért engedte oda a "hölgy" a kutyáját mert azt hihette ha már a tied póráz nélkül van, mindenkivel barátságos, jól nevelt kutya és majd az ő kutyulimutyulijával nekiállnak játszani.


És ne csodálkozzon senki, ha ilyenkor az idióta gazdik (mert a hölgy sem volt teljesen normális), rögtön a póráz hiányát fogják felemlegetni.

2015. ápr. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
62%
Ha a másik kutya ráront, azon a póráz sem segít ám. És az ilyenek, akik kérdés nélkül szó szerint ráküldik a kutyájukat a másikra, ritkán tudják visszhívni. Mellesleg pórázosokhoz is odaengedik gond nélkül sajnos, sőt, belvárosban az a divat, hogy minden kutya pórázon van, és automatikusan összeengedik őket, ha nem acsarog valamelyik már az utca végéből.
2015. ápr. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Legközelebb vàlaszold azt: te hozod a pasidat, én meg hozom a stukkert...... :-D
2015. ápr. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%
Az én kiskutyám pont pórázon köcsögösködik a nagyobbakkal. Amúgy sem rajong a nagy, heves kutyákért, de ha el van engedve, akkor nem megy oda, kész. De mikor rárohan valami 30-40 kilós kajla állat, a póráz miatt pedig ki sem tudja kerülni, olyankor kicsapja a hisztit.
2015. ápr. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!