Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon nehezen szakadok el a...

Nagyon nehezen szakadok el a kutyámtól. Ez normális?

Figyelt kérdés

Vidéken élek/éltem, de most fel kellett költözzek Pestre munka miatt, a kutyusomat nem hozhattam magammal, de nagyon hiányzik. Mindig alig várom, hogy végre hazamenjek, és vele tölthessem minden szabad percem.


Bűntudatom van, amiért nem lehet itt velem. Otthon a nap nagy részét egyedül kell most töltse. Egyébként nagyon hűséges barát, már 8 éve ott van velem jóban-rosszban. Veletek volt ilyen? Mennyire mondható ez még normális emberi reakciónak egy új helyzetre?



2015. ápr. 30. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. A kutya egy barát (erre már etológiai és humánetológiai vizsgálatok is vannak)

Annyit tudsz tenni, hogy amint egy kicsit rendeződött a helyzeted olyan albérletet ketesel, ahova viheted

2015. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyusaim is vidéken maradtak, itt nem tudnám őket gondozni, mert 12 órázok, a párom meg sokszor ügyel 24 órában. Így sok lenne nekik. Amikor elköltöztek, bele voltam betegedve és én ritkán is tudok csak hazamenni. :( Nagyon hiányoznak..Nekem is az egyik 9 a másik 7 éves. Szóval igen,normális,hogy kötődsz..hisz nekem is fontosabbak,mint bármi vagy bárki más.
2015. ápr. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Szegényke :(

Hát persze, hogy nehezen szakadsz el tőle, hiszen nem csak neked rossz így, de ő meg kifejezetten szar helyzetbe került, egész nap egyedül, te meg csak nagyon ritkán kerülsz elő.. biztosan nagyon megszenvedi ezt a helyzetet. Én tudom, hogy kutyával nehezebb lakást kivenni de nem lehetetlen, nálunk az szóba sem jött, hogy otthagyjuk őt valahol, csak mert nem jöhet velünk. Akkor a legszebb, legtökéletesebb lakásnak is beintettünk, ha kutya nem mehet, akkor mi sem megyünk, ennyi. Szóval talán lehet benned bűntudat is, amiért te lepasszoltad szegénykét a szüleidnek(?) :/

2015. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Normális. Engem nem érdekle milyen önző vagyok, de soha nem lennék hajlandó elválni a kutyáimtól. Nem költözök, nem megyek messzi egyetemre, semmiképpen nem költözök kollégiumba.
2015. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos csak 2-3 hetente tudok hazajárni. :( A kutyus hozzám kötődik a legjobban, éppen ezért is olyan nehéz otthagyni. Viszont talpraesett kutyus, tudom, hogy megvan ő egyedül is, de mégiscsak jobb lenne, ha itt lenne velem. Pár hónap múlva költözök, és akkor talán magamhoz tudom venni:)
2015. ápr. 30. 15:04
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Ezért nem szerencsés gyerekkorban kutyát szerezni. Egy ebzet, ha jól van tartva, akár 20 évig is elél, az embernek pedig fiatal korában nagyokat változik az életvitele. Iskolaváltás, szerelmek, esetleg gyerekvállalás, ez mind a kutya rovására mehet, és megy is.

Tudom,hogy ezért lepontoztok, hisz az ember olyan, hogy mindig mindent azonnal akar, nem szívesen várja meg a felnőttkort. Tegyétek.

2015. máj. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ember élete 100 éves korában is megváltozhat. Bármikor elköltözhet, elvesztheti az állását, beteg lehet, meghalhat stb... Tökéletes idő a kutyavásárlásra nincs, mint ahogy a gyerekvállalásra sem. Amit a felnövés során ad egy kutya az embernek, az sokkal több, mint amennyi gond lehet ha megváltozik a gazda élete.
2015. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát sajnos előre nem lehet látni,hogy hogy fog változni az ember élete. Főleg a mai világban. Én sem gondoltam, hogy Pestre fogok költözni még 5-6 éve, de még 1 éve sem. Így alakult, és most ehhez kell alkalmazkodni. Mindenesetre megpróbálom felhozni pár hónap múlva, megnézni, hogy hogyan reagál az új helyre. Nem panelhez van szokva:)
2015. máj. 3. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!