Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli 10 hónapos kutyát fogadta...

Puli 10 hónapos kutyát fogadtam be az utcáról. Állandóan ugrál és harapdál. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
A nadrágom szárát és a pulóveremet rágja nem akar el engedni. Verni nem akarom, de hiába szólok rá nem sok mindent ér neki. Mit csináljak? Akinek puli van irjon! Lehet hogy nem vagyok szigorú hozzá?
2015. ápr. 30. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ugrál, elfordulsz, így leesik a tappancsa rólad. Mindig amikor ugrik, fordulj el. Rá se pillants, nézd levegőnek. Amint abbahagyja az ugrabugrálást, dicsérd, simogasd, játssz vele. Így megtanulja, hogy ha a figyelmedet akarja akkor nyugton kell maradnia.


Harapdálás ugyanez. Amint durvul, visítasz egyet és abbamarad a játék. Ha meg akkor harapdál mikor épp átmész a szobát akkor egy erélyes, dörgő NEMet mondj. Ha abbahagyta és figyel, akkor dicsérd meg.


Ezeket MINDIG következetesen csináld.

2015. ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nadrágot harapja? Tuti hogy az előző gazdi megsimogatta erre. Lehet úgy gondolta aranyos amikor húzza a szoknyáját "anyucinak". Valószínűleg ezért hiszi a kutya, hogy ezzel a magatartással kell felhívni magára a figyelmet.


Ha a kutya nem teljesen analfabéta és a "NEM", vagy az "Ül" parancsot ismeri, arra reagálnia kéne, és akkor abbahagyná ha rászólsz, hogy üljön le például, vagy feküdjön le, vagy csináljon mást. Próbáld ki, ha még nem tetted meg.


Az egyik kutyám puli keverék, ő csak azokat a dolgokat tudja, amikre tanítottam, a nadrág húzogatás nincs benne. A Játékát húzhatja, de a ruhámat megtépni eszébe sem jut.


Amikor ő valamit akar, azt ő úgy jelzi, hogy leül mellém és szépen néz. Erre úgy tanítottam, hogy csak akkor kapott nassolni valót, amikor szépen ült mellettem.


Amikor mégis bepörög, hülyül és az engem zavar, akkor annyit mondok halkan, hogy "menj ki", erre kimegy a szobából. Ezt úgy tanulta meg, hogy egyszer mérges voltam rá, kizavartam és egyet a seggére vertem, aztán utánamentem és kint adtam neki egy jutalomfalatot.

Máskor szintén kiküldtem és utána dobtam egy jutalomfalatot, hogy legyen valami értelme is kimenni a részéről. Nem mindig dobálok utána jutalomfalatot, de ez egy érdekkutya és ha úgy gondolja hogy kaja várható valahol, akkor rohan oda és kajáért megcsinál bármit.

2015. máj. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ezt csinalja, akkor egy hatarozott nemmel elfordulsz tole es addig nem foglalkozol vele, amig le nem nyugszik. Emellett rendesen mozgasd le, igy nem a rosszasagban fogja kitombolni magat. Napi minimum 1,5-2 ora seta az utcan, kombinalva tanitassal, jatekkal, poraz nelkuli szaladgalassal.
2015. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elfordulás és a rászólás mind jó,de amit még érdemes szerintem kipróbálni az az, hogy amikor ugat lehajolsz és a feneke mellett az oldalánál kicsit meglököd
2015. máj. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat mindenkinek! Igen aranyos szófogadaó (néha)és tanulékony okos kutya már az ülj tudja marad azt nem akarja mert ha odébb megyek rögtön utánam jön! Biztos fél hogy én is ott hagyom mint az előző gazdája!Akkor húzza a nadrágom ha el fele megyek itthonról nem akar elengedni!
2015. máj. 13. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is puli kutyám van kb.7 éve már.Mivel ez a fajta kutya, pásztorkutya ezért soha ne várj tőle más fajta viselkedést.Tehát minden ami,aki mozog meg akarja fogni, csipni.Ezért kell vigyázni ha a kapu nyitva van ki ne tudjon menni, mert az autókat is megfogná.Ami veszélyes számára is.És kárt is okozhat.Amíg pici volt és tű hegyes fogai voltak, nekem is a szoknyám szélébe csimpaszkodott mindig hátulról.Persze ez kellemetlen.De eltelik bizonyos idő, a kutya is megkomolyodik.Sokat kell foglalkozni vele.Kis korában jól be lehet idomítani. Mindig beszélni kell hozzá, röviden a lényeget.Apportíroztatni, elfárasztani.Ilyen melegben néhány kör futás után úgyis elhasal a hűsön mert a bundája vastag.Amúgy igénytelen az étkeztetésre csak a hirtelen kaja változtatásokat nem szereti.Bizonyos bolti konzervektől hasmenést kap, ami kellemetlen.De ki kell tapasztalni mi az ami jó neki.Idővel egy kedves, jól nevelt pulid lesz.Védd a kullancsok ellen, ha jártok a természetben.Próbálj beszerezni puli kutyás könyvet, akár használtan is.Én nem bántam meg, hogy pulit választottam. [link]
2015. júl. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!