Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állateledeles szerint ha...

Juhász Jutka kérdése:

Az állateledeles szerint ha krumplit (sovány hússal) adok a kutyámnak, azt nem tudja megemészteni, és lefogy. Létezik ez?

Figyelt kérdés
2015. máj. 2. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
A burgonyát a kutya nem tudja megemészteni, felesleges neki adni. A sovány hússal semmi gond nincs, add neki rizzsel.
2015. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ez így van. A krumplit nem tudja megemészteni. Én mindig az állatkereskedésben veszek tésztát, ami direkt állatoknak van. 1 kg 290.- Ezzel főzök télen, ilyenkor jó időben meg tápot adok a kutyámnak.
2015. máj. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Valamennyit megemészt belőle, anyósom kutyája allergia miatt krumplidiétán volt pár hétig, és nem fogyott le nagyon (sajnos), de nem a leghasznosabb tápanyag, ez tény. Sz@rrá kell főzni, hogy a kutya emésztése is elboldoguljon vele, viszont addigra nemigen marad benne semmi olyan, amire az ember általában azt mondja, hogy egészséges (vitaminok, ásványi anyagok). Szóval tényleg max. diétának jó, rendszeres tápláléknak nem igazán.
2015. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Megemészteni megtudja, de kevés tápanyagot tud belőle hasznosítani.

Ha dúsítani akarod az ételét, akkor tésztát vagy szétfőzött rizst adj a hús mellé. Ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor a legjobb a barna rizs vagy zabpehely.

2015. máj. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A cél a fogyasztás lenne, mert irtó falánk, és nagy cirkust csap, ha éhes. Arra gondoltam, hogy a krumpli kitölti a pociját, mégsem hasznosítja, ezért fog fogyni.
2015. máj. 3. 01:16
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
A cirkusz ellen nevelessel kell vedekezni. Pont emiatt van most is elhizva, mert elkenyeztetted. Vagy mostantol orokre krumplival akarod eltomni, hogy ne hisztizzen? Mert igy az lesz belole.
2015. máj. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A krumplival tömésnél kicsit egészségesebb megoldás lenne a hiszti figyelmen kívül hagyása, vagy ha marha idegesítő, akkor tiltása. Meg a BARF. Meg a több mozgás. Ne terheld az emésztését feleslegesen, és ne hagyd, hogy ő ugráltasson. Mit gondolsz, a természetben is ez történne, odaállna a falka a nyúlüreg szélére, és addig anyáznának, amíg valamelyik fel nem ajánlja magát és bele nem ugrik a szájuba? Fenéket. Éhesnek lenni természetes dolog az állatvilágban. Folyton megtömve lenni viszont nem az. Egyszerűen betanított téged a kutyád, hogy hogyan tud etetőautomatának használni.
2015. máj. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én segítséget vártam nem letolást. Ha ennyi zseniális ember él a földön nem is értem miért tartunk még csak itt.
2015. máj. 4. 08:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem letoltunk, hanem tanacsot adtunk. Javasoltunk egy olyan megoldast, ami hosszu tavon jobb es egeszsegesebb a kutyanak is meg neked is. De ha nem tetszik, akkor oldd meg magad es ne itt kerdezoskodj.
2015. máj. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!