Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kb.1 hónapja folyamat...

A kutyám kb.1 hónapja folyamatosan nyöszörög. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sajnos meg kellett kötnünk( természetesen a szabvány által kiszabott méretű láncra), mivel szinte teljesen tönkretette az udvarunkat. (Kitépte a növényeket, satöbbi.)

Viszont a folyamatos, sírás szerű vonyítás miatt (Amit inkább este csinál) már a szomszédasszony is átjött szólni.

Nem értem, hogy mitől, hiszen naponta több órát foglalkozunk, játszunk vele, sétáltatni viszem. (Ez naponta kb. 2-3 órát ölel fel)

Szóval nem csak ki van verve a láncra egész életében, csak arra az időre, amíg nem vagyok otthon. (Ez körülbelül fél nap) Utána szabadon van reggelig.


2015. máj. 3. 08:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Javítás: Akkor tépte ki általában a növényeket, és rongálta a kertet, amikor nem voltam, voltunk otthon.
2015. máj. 3. 08:42
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
férges
2015. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a seta ellenere tovabbra is tonkreteszi az udvart, az azt jelenti, hogy nem eleg neki a mozgas. Adjatok neki tobb feladatot, dolgoztassatok.
2015. máj. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta?

Az agyát kéne fárasztani...nem csak a testét. Azt úgy sem tudod hosszútávon.

2015. máj. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Német juhászkutya
2015. máj. 3. 09:42
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és most lett másfél éves.
2015. máj. 3. 09:43
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Arra a válasz, hogy miért nyüszít, az az, hogy láncon van. Attól hogy szabvány láncot vettél neki, a kutyának senki nem mondta, hogy az szabvány szóval jól kel rajta magár éreznie.

Annak az oka, hogy a virágokat szétszedi pedig az, hogy nincs róla letiltva/nem fárad le kellőképpen. Nem az a megoldás, hogy veszel egy láncot, aztán el van intézve...nem kell csodálkozni ha nyüszít...

Van egy csomó módja hogy hogyan fáraszd le. Tudsz vele labdázni, kötelet húzni, viheted hosszabb sétára.

Na meg le kell szoktatni a virágok tönkretételéről... Figyelni kell a házból, és rászólni, ha úgy van...

A virágaidhoz is tudsz tenni kerítést, vagy "láthatatlan kutyapásztor"-t.

Ezernyi megoldás létezik, ezek közül a legkecésbé humános, ha láncra vered a kutyát....ha szabvány ha nem, meg lehet érteni, hogy nem érzi jól magát.

2015. máj. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A nemet juhasz munkakutya. Dolgoztatni kell, iskolaba vinni. A "kicsit setalgatunk, kicsit labdazgatunk" nem eleg neki.
2015. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért kell németjuhász olyannak, aki nem tudja kielégíteni az igényeit, illetve zavarja ha a kutya a kertben él.... Tapasztalatból tudom, hogy aki azt mondja, h ő bizony napi 2-3 órát foglalkozik a kutyájával de az még midnig rombol, h vagy nem mond igazat vagy a fogalkozás minősége a nullához közelít. Azt csak te tudhatod h nálad melyik áll fenn, de érdemes magadban keresni a megoldást.
2015. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ülj le,gondolkozz el,hogy a kutya fontosabb vagy a virágaid.

Ha a kutya,vedd le a láncról.Ha a virágok,keress egy olyan új gazdát a kutyának,aki hajlandó normálisan foglalkozni vele.

2015. máj. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!