Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelyről szeretnék...

Ha menhelyről szeretnék kutyát kihozni, milyen feltételei vannak?

Figyelt kérdés

Ha bemegyek a menhelyre, kinézek magamnak egy kutyust, és mondom, hogy őt szeretném, akkor a továbbiak hogy zajlanak? Mik a feltételek, miket kérdeznek? Az befolyásolhatja, hogy van már egy kutyám? Tehát úgy az egész folyamatra lennék kíváncsi.


Köszönöm a segítséget!


2015. máj. 4. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Adott menhelytől függ.

Könnyebbik eset az, hogy megmondod melyik kutyát szeretnéd, és már viheted is.

Azért illik megemlíteni, hogy van másik kutya. Ilyenkor ált. szokott lenni 1-2 "összeszoktatási" találkozás, hogy megnézzék a két kutya mennyire jön ki egymással.

Van ahol kimennek és környezettanulmányt is csinálnak (mennyire szökésbiztos a kerítés, adottak-e a megfelelő feltételek az adott kutya számára)

2015. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

menhelyfüggő a dolog :)

azért leírom, nálam hogy volt:

kinéztem egy kutyát, mondtam, hogy őt szeretném, és azt mondták hogy 3 nap múlva menjek vissza érte (ők addig elvitték állatorvoshoz, chipet kapott és veszettség elleni oltást a kutyus, meg persze oltási könyvet.)

visszamentem érte, ki kellett tölteni egy örökbefogadási szerződést, és fizetni 10000Ft-ot a kutyáért. ezután elvittük. azóta se érdeklődtek utána, meg se nézték, hová visszük

még szerencse hogy hozzám került; ki tudja, más milyen körülmények között tartaná :S

2015. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam se kérdeztek semmit. Odamentem, ráböktem, berakták a kocsiba, kész. Chipje nem volt, csak egy veszettségoltása. Bár ez inkább egy magánszemély "kutyagyűjteménye" volt, nem igazi menhely.

Ismerősöméket többször visszahívták, elvitték őket sétálni több kutyával, külön foglalkoztak velük és a választott kutyájukkal, aztán ivartalanították (elég ramatyul, btw) és csak akkor adták oda nekik. Azt nem tudom, hogy tartják-e a kapcsolatot.


A helyedben a kérdést megelőzve elmondanám, hogy ilyen és ilyen körülmények közé kerül, már van egy ilyen és ilyen kutyád, ennyi és ennyi tapasztalatod van, erre és erre a típusra gondoltál... Mindenképp kérd meg, hogy picit együtt maradhass a választottaddal, hogy kicsit napvilágra kerüljenek a gyengéi (pl. felugrál, fél a többi kutyától, nem tud pórázon menni vagy akármi).

2015. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!