Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer kutyára kell szájkosár?...

Boxer kutyára kell szájkosár? Van ilyen szabály?

Figyelt kérdés
A 17. kerületben lakunk egy panel házban. Rendszeresen beszólnak nekünk (főleg idősebb emberek) hogy miért nem rakunk rá szájkosarat mert hogy szerintük a mi kutyánk (még a fajtáját se tudják) veszélyes. Mivel nem akarunk összeveszni velük ezért alapból raknánk rá de ő sajnos szívbeteg, itt a nyár dög meleg van és ha nem tud lihegni akkor elájulhat. Akartunk venni neki spéci szájkosarat de egyikben sem kap normálisan levegőt. Van valami jogszabály hogy tényleg kell e rá vagy sem? És ha kell akkor ezt hogy lehetne orvosolni úgy hogy a többi lakónak és a boxerünknek is jó legyen? A kutya alapból nagyon kedves emberekkel is és más kutyákkal is, soha meg nem támadna egy embert sem (kutyasuliba is jártunk) A válaszotokat előre is köszönöm!

2015. máj. 5. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Utcán csak úgy nem kell rá. Tömegközlekedésen kötelező csak.

Amúgy lehet kapni akkora szájkosarat, ami jó rá és tud is benne rendesen lélegezni, csak elég nagy méretűt kell választani, ennyi a titok. Kiharapni úgysem tud belőle, ha tényleg kosár (fém, bőr vagy műanyag). Ha az eredetileg állatorvosi használatra szánt szövet szájbekötőt néztétek ki, az felejtsétek el, mert abból tuti, hogy nem fogtok jót kapni.

2015. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjátok meg nekik, hogy nem veszélyes kutya, gyerek és kutya kompatibilis, idelehet jönni, meglehet simogatni. Úgysem fognak odamenni, az idős nénik-bácsik nagyon unatkoznak és mindenbe beleakarnak kötni, meg jól felháborodni rajta.

Csak veszélyes kutyára kötelező a szájkosár, ha a tietek nem az, ne tegyetek rá. Nehogy már a kutya szívja meg azért, mert tele van a környék unatkozó idősekkel :/

2015. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen most megnyugodtam. Régen belvárosban laktunk és amikor a férjem sétáltatta a boxost mindig volt nála egy tájékoztató lapocska a boxerekről és aki beszólt annak azt mondta hogy olvassa el és simán tovább ment :) Tömegközlekedéskor mindig van rajta ilyen szövet szájkötő vagy mi de azt is le szoktuk venni róla mert magától is leszedné. Köszönöm a gyors válaszokat!
2015. máj. 5. 13:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon régi szabály volt, hogy fajta szerint határozták meg, hogy kötelező-e a szájkosár. Jó nagy hülyeség volt, hogy pl. a boxerekre is kötelező volt, pedig azok aztán nem vérengző vadállatok.

A jelenlegi szabályozás szerint közterületen csak akkor kell rá szájkosár, ha harapott már meg embert vagy másik kutyát, és veszélyesnek lett minősítve. Ő, személyre szabottan. Azért, mert a szomszéd Vali néninek nem tetszenek a ráncos fekete pofájú kutyák, azért nem kell. Persze a tömegközlekedési eszközökön igen.

2015. máj. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

A jog ezt írja a jog.


(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.


(3)29 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.


17/I. §58 (1) Veszélyes ebet közterületen vezetni, tömegközlekedési eszközön szállítani csak a harapás lehetőségét megakadályozó, biztonságos szájkosárral és a kibújást megakadályozó nyakörvvel, két méternél nem hosszabb, nem kihúzható pórázon, a tartási engedélyben megjelölt személy felügyeletével szabad. E helyeken az ebet a pórázról elengedni és a szájkosarat levenni tilos.


Léteznek önkormányzati rendeletek, melyek fajtákra vonatkozó előírásokat tartalmaz.

Itt pl. 3 kerületben boxerre is kell:

[link]


Tudom, közterületre írják elő. Kérdés, a panelekben a lakáson kívüli terület, az mi.

2015. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig is jó nagy német juhászaim voltak. Ha lépcsőházban, liftnél olyanokkal találkoztam, akikről tudtam, hogy félnek a kutyámtól, félreálltam, leültettem, amíg el nem mentek. Van egy idős nő, aki retteg a kutyáktól, mert gyerekkorában megharapta egy.Idáig a lépcsőfordulónál közelebb nem került. 1 év után odáig eljutottam vele ezzel a kitérő magatartással, hogy a héten már ő maga nyitotta ki a kaput és a kutyám kb fél méterre ment el mellette :_))
2015. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

ma 13:22

2002-es rendeletek már régen nem érvényesek.

2015. máj. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!