Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám felugrik a kerítésre...

A kutyám felugrik a kerítésre és a járókelőket feszélyezi. Feljelenthet ezért valaki?

Figyelt kérdés
A kutyám(dobermann) jó izomzattal rendelkezik és így akár másfél méterre is felugrik, ha aktív. A kerítés pont másfél méteres, de csak a kapu rész, a kerítés többi része csak egy méteres, így annál a résznél elég csak két lábra állnia és máris kihajolt. A területét nagyon védi és őrzi, ahhoz képest hogy könnyen barátkozik az idegeneket felügyelet nélkül nem tűri meg még a kerítés közelében sem. Oltva van a kötelező védőoltásokkal, úgyhogy veszett nem lehet, szóval ez a veszély nem érinti az idegeneket, de attól még az erős harapásával kárt tehet másokban, főleg a gyerekekben(akár el is törheti a kezét).Most ez nem nevelés kérdése, mert ebben a kutyában benne van a védelem, az őrzés, szóval nekem ne jöjjön senki azzal, hogy ez nevelés kérdése. Eddig hála az égnek nem harapott meg senkit és nem is szeretném ezért a kerítés magasítása már folyamatban van. A kérdésem az, hogy ha mégis véletlenül megharap valakit, akkor az tehet feljelentést ellenem?
2015. máj. 5. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki benyúl a kerítésen belülre, akkor az ő baja.

Ha a kutya feje pl. kifér a kerítés rácsai között (láttam már ilyet) vagy ahogy írtad, ki tud hajolni, és így harap, csíp meg valakit vagy "csak" megkarmol, akkor azért te vagy a felelős, és fel jelenthetnek.

2015. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Csak hogy tudd, a kutya könnyedén ki is tudna ugrani azon a kerítésen, ha akarna.

Egyébként nem kívánatos egy dobermann-nál, hogy a járókelőket ugassa. Max. akkor kell jeleznie, ha hozzátok jön valaki, megáll a kapu előtt, becsenget például. A közömbös viselkedés a helyes. Dobermannjaim voltak, munkakutyákat képeztem, tehát nem csak a levegőbe beszélek.

De ez most nem olyan lényeges, a fontos, hogy nagyon hamar magasítsátok meg a kerítést, hogy ne tudjon kihajolni és kiugrani rajta véletlenül sem, ugyanis, igen, feljelenthetnek emiatt.

2015. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Magasítsátok meg a kerítést! Inkább mint gond legyen.


Egyszer engem így harapott meg majdnem egy kutya,hogy kihajolt,persze hülye voltam,hogy közel mentem a kerítéshez,bár azért annyira nem,csak mivel kitudott hajolni....



Nekem egy csomó kutyás ismerősömnél direkt magas a kerítés vkinél meg olyan a kerítés,hogy ki sem lát a kutya,így be sem lát senki magas is... Így a kutyának semmi esélye,hogy kitámadjon meg cukkolni sem nagyon tudják. Gondold el,hogy fiatalok cukkolják a kutyádat,ő meg annyira bemérgesedik,hogy kiugrik és nekik megy. Jó,ő bajuk,minek cukkolják,de a tiéd is,mert a portádról kitudod szökni,ami ugye törvénybe ütköző.

2015. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Neked kell biztosítani,hogy a kutya ne tehessen kárt senkiben.Tegyél ki figyelmeztető táblákat,míg meg nem magasítjátok a kerítést.Amúgy meg a területvédő ösztön megnyilvánulását is nyirbálni kell,neveléssel,ami azt jelenti,hogy kontroll alatt van a kutya tartva.Erre vannak az őrző védő foglalkozások kitalálva.
2015. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!