Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet vemhes a kutyusom?

Lehet vemhes a kutyusom?

Figyelt kérdés
Kérlek ne nézzetek hülyének és a negatív kommentektől is kíméljetek. 3,5 hete kutyámmal éppen fagyizni indultunk mikor találkoztunk egy fiú kutyával aki nem volt pórázon.. Jól előre szaladt a gazdájától. A fiú kutya nagyon érdeklődött az enyém iránt. Kutyusom ilyen helyzetben mindig hanyatt dobja magát, most is így történt. A fiú kutya szemmel láthatóan mást akart.. Természetesen nem hagyta magát az enyém de nem tudott felkelni.. Nem tudom ott hanyatt fekve mi történt de utána a kutyum nagyon fura volt. Az egész 2-3 másodpercig tartott mert azonnal segítettem rajta. Létezik, hogy megrontotta a kutyusomat?? Fontos, hogy NEM volt tüzelés.. Most így 3-4 hétre rá a mellein vettem észre változást.. Kicsit megnagyobbodtak. Hallottam a csendes tüzelésről is, de más kan kutya nem érdeklődött iránta. Vélemény?
2015. máj. 5. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Csendes tüzelésnél peteérés van,de nem mutatja a tüzelés jeleit. Ilyenkor vemhesülhet.


Kérdés az,hogy utoljára mikor tüzelt a kutyád és,hogy össze ragadt a kan kutyával????

2015. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Utoljára decemberben tüzelt. Nem ragadtak össze, 2-3 másodpercig "volt rajta" de ez jóformán erőszak volt mert az enyém hanyatt feküdt és nem tudott szabadulni. Csak utána mikor tovább mentünk nagyon furán viselkedett és ezért félek hogy valahogy mégis sikerült a fiúnak... Pérája nincs megnagyobbodva. Ezen kívül nem volt még csak hasonló eset sem.
2015. máj. 5. 21:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem volt erőszak, és ha nem tüzel a kutyád, nem lehet vemhes. Inkább vidd állatorvoshoz ivartalaníttatni.
2015. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Direkt kértem, hogy az efféle kommentektől kíméljetek. Most itt az ivartalanításra gondolok.. Nemértem nem tudnak rólam semmit és mégis... Támogatom az állatvédelmet, naponta szörnyűlködöm mennyi kidobott árva kutya van az utcákon, fajtamentőknél.. Gyűlölöm a szaporítókat.. A kutyám is rendes tenyészetből származik. Okom volt rá, hogy miért nem lett ivartalanítva eddig, de ezt nem részletezném.. De nyugtatásképp korántsem az, hogy kiskutyákat akarok.
2015. máj. 5. 22:14
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Én láttam képeket arról, hogy szuka kutyát ivartalanítanak. Hát mit ne mondjak mi is számít állat kínzásnak?
2015. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs össze ragadás akkor nincs kiskutya.

Ha pedig tenyésztési céljaid vannak a tk-s kutyussal jó lenne ilyen alap dolgoknak utána néznél.

Furán viselkedik,lehet mert belé hoztad a frászt.A kutyák képesek ilyesmire. Te ezt az egész dolgot hú most a kan rá ment,szegény kutyuskám,gondolom sajnáltad a sunyi eb meg érzékelte milyen érzelmi hullámot adtál le ezért viselkedhetett furán,mert a TE reakciódat nem tudta hová tenni.

Mellei megnagyobbodtak lehet hamarosan tüzelni fog,az okozhat duzzadtabb mellett,de állvemhesség sem kizárt.

2015. máj. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet hogy tényleg túlreagálom és már bemagyarázom magamnak. Igyekszem megnyugodni :) Nincsenek tenyésztési céljaim. Nem szeretnék kiskutyákat sem. Éppen ezért valószínűleg hamarosan lesz műtét.
2015. máj. 5. 22:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet vemhes.
2015. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

"Én láttam képeket arról, hogy szuka kutyát ivartalanítanak. Hát mit ne mondjak mi is számít állat kínzásnak?

"


Én meg láttam kutyát méhgyulladásba belepusztulni. Másikat pedig emlődaganatba. Szomszédom szukája évente legalább egyszer álvemhes. Annyira fájnak az emlői, hogy nyüszít a fájdalomtól. Én ivartalaníttattam az enyémet, hogy megelőzzem az ilyen bajokat.

Melyikünk az állatkínzó?

2015. máj. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

5.!

Nyilván nem éber állapotban ivartalanítanak. Elaltatják a kutyát, és utána esnek neki, kiveszik a szerveket. Ez nem állatkínzás! Sokkal nagyobb kínzás az, ha valaki hagyja szenvedni a kutyáját a méhgyulladástól vagy az álvemhességtől.

2015. máj. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!