Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie, puli vagy mudi?

Border collie, puli vagy mudi?

Figyelt kérdés

Frizbizni szeretnék vele hobbi szinten.

Családi kutyát akarok. Kertes házban kinti-benti tartással és napi 3-4 óra foglalkozással ti melyik fajtát ajánljátok?

Esetleg akinek valamelyik fajta kutyája van leírná a tapasztalatait?

Előre is köszi!:)



2015. máj. 6. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem border van, nagyon okos engedelmes, és gyorsan tanuló kutya. De neki kell is az a napi 3-4 óra, mert különben elfoglalja magát, aminek nem fogsz örülni. Családi kutyának pont jó. A miénk szeret frizbizni, bár gondolom ez kutyafüggő. De lényeg a lényef, hogy nagyon okos, barátságos kutya, ezen kívűl a nevelése sen túl nehéz, miven (legalábbis nálunk) ha valamiről le akarjuk tiltani, akkor nagyon hamar megtanulja, nem kell neki sokszor elmondani, max. 1-2 alkalommal. Pl, hogy nem szabad jelölni a virágot (mivel a miénk ivaros kan) ezt 2 alkalommal kellett neki elmondani, és megértette.

Szóval szerintem jó választás az a kutya.

2015. máj. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki tudja, hogy tudok frizbire kiskutyát kiválasztani, az ossza meg velem is :-)


Szerintem ilyen szempontból a fajta mindegy (mármint ebből a háromból). Puliból nehezebb sportra tenyésztett példányt találni, de nem lehetetlen az sem, borderből és mudiból sok a pörgős. Az apportkészség viszont más tészta, az nekem elég nagy lutrinak tűnik, legalábbis úgy, hogy 8 hetes kor előtt kéne kiválasztani a kutyát.


Azt gondolom, párosítást célszerű nézni, ha az anyuka/apuka apportos, a kölykök is nagyobb eséllyel lesznek azok. És a tenyésztőnek is partnernek kell ehhez lennie, ne 3 hetes töltöttzoknit kelljen lefoglalni, és tudjon ajánlani, hiszen ő látja a kicsiket.


Én mudit szeretnék, mert nekem ez a fajta tetszik külsőleg és belsőleg is. Mudim volt (nagyon apportos, pörgős kutya), mudi jellegű keverékem van (egyáltalán nem apportos, nyugis darab). Borderrel sajnos nincs jó tapasztalatom, nekem nem annyira jönnek be, de ez erősen szubjektív. Általában a mudi érzékenyebb, gazdásabb, alkalmazkodóbb, szerintem jobb családi kutyának. Cserébe jobban kell figyelni, hogy jól szocializált, jó idegrendszerű legyen, és tényleg elég sokan ugatósak, ami szintén korrigálandó, ha nem egy tanyán élő halláskárosult az ember. Borderből úgy látom, sokkal nagyobb a kínálat, én 2 db mudi kennelt tudtam eddig kiválasztani, ebből az első számúról kiderült, hogy már nem tenyésztenek :-/


Puliról nincs tapasztalatom.

2015. máj. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Nekem mudim van, a legjobb fajta, én azt ajánlom. De a feltételeknek mind megfelel, tehát miért nem azt választod amelyik neked legjobban tetszik?
2015. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Feltunt, hogy pont most van kiemelve egy ugyanilyen kerdes, ahol 3 oldalon at erkeztek reszletesebbnel reszletesebb valaszok?
2015. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A puli keverékem visszahozza a sipolós játékát. Frizbit nem próbáltam. Az embereket szereti, mert kiskorában kivittem az utcára akkor is amikor sok bulizós fiatal rohangált a környéken és így napi 4-5 ember megsimogatta. Annyira barátságossá vált, hogy mindenkinek a nyakába ugrik, aki szépen néz rá és beszél hozzá egy kicsit. Kisgyerek mellé azért nem ajánlanám, mert néha karmolászik játékból, bár 3 éves koromban is volt egy kutyánk, ami szintén arcon karmolt és néha a számba tette a lábát is, de nem lett semmi bajom tőle.
2015. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2015. máj. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
A MUDI igényli és meghálálja , ha sokat mozoghat . A családot , a gyerekeket imádja , jó jelzőkutya . Nem fog csalódást okozni, az biztos
2015. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!