Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legjobb természetes...

Mi a legjobb természetes módszer kullancsok távol tartására?

Figyelt kérdés
Kutyámban tegnap 2 ma pedig megint 1 kullancs volt hogy tarthatnám őket távol tőle ? Lehetőleg valami természetes nem pedig vegyszeres módszerre gondolok. A válaszokat előre is köszönöm!

2015. máj. 6. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetes módszerből nem találtam működőt. Nekem a nyakörvek jöttek be rövidzőrű kutyánál
2015. máj. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk jelenleg a tabletta jó ellene. Bravecto.
2015. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1, A víz is vegyszer.

2, Ha lenne természetes, működő módszer kullancsok, bolhák és egyebek távoltartására, akkor nem szenvednének tőlük az emberek és állataik évezredek óta.

2015. máj. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Természetes módszer nincs. A természetben az állatok tele vannak kullancsokkal.
2015. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Geránium illóolaj.
2015. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gerániumolajos cucc nekünk bejött.


A Héry és a Biospotix spot on cseppekben is az van, a Héryben mondjuk nagyobb koncentrációban.

Én másfél éve folyamatosan Héry cseppet tettem a kutyámra, jártunk erdős részre is és összesen 1 kullancsot találtam rajta, de az is csak a fején kóválygott. Bár, hozzáteszem, árnyékos bokrok alá/közé nem engedtem bemászkálni, viszont magas fűben rengeteget csörtetett.


Most vettem neki egy nyakörvet is (Scalibor), mert gyakrabban akarok vele kijárni az erdős részre a nyáron és azért jobb az óvatosság :)


Ja és ha ez számít, 1 éve napi rendszerességgel járok vele kutyák közé, 1-2 kósza bolha volt csak rajta amiket szerintem más kutyáktól szedett össze, de ki is döglöttek :)

2015. máj. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Patadoki nincskullancs cseppje állítólag valóban hatásos. Én még nem próbáltam, talán majd jövő nyáron.
2015. máj. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!