Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drága táp vs. Olcsó táp?

Drága táp vs. Olcsó táp?

Figyelt kérdés
Elmondaná valaki nekem, hogy miért árulnak olcsó tápokat, ha az egyesek szerint nem való kutyának?
2015. máj. 6. 20:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
500-600 ft/kilogrammért már teljesen megfelelő tápokat lehet kapni, a 2000 ft/kilogrammos tápoknál inkább csak a márkája miatt kérnek annyit, de gyakran nem is olyan jó minőségűek.
2015. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már. Ilyen alapon illegálisnak kéne lennie az emberi kaják 80%-nak is, meg a ciginek, piának is. Illegális az is, ha a kutyák nincsenek beoltva veszettség ellen, még sincsenek rengetegen...

A minőségi éhezés (mert ezt úgy hívják) nem illegális. Az sem, ha egy gyereket csak krumplival, farháttal meg zsíros kenyérrel etetnek. Ez is minőségi éhezés. A pocak tele van, de a szervezet nem kap meg egy csomó szükséges dolgot, helyette szükségteleneket vagy károsakat kap. De különben tökmindegy, te magad is beláthatod, hogy mi (lenne) a kutyáknak való kaja (főleg a hús). Ezen kár vitatkozni.

2015. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Egyébként kapnak mást is, ritkán esznek tápot, mert a férjem szokott hozni szárnytövet, farhátat stb. És maradékot is kapnak, bár tudom ezért is megköveztek. Ha nincs se hús, se maradék, na akkor kapják a tápot. Ez kb havi 4-5 alkalom.


Olyat kérhetek, hogy linkeljetek "normális" tápot nekem, ami nem drága? Az fontos, hogy a Mall.hu-ról legyen, mert rendelek onnan mást is, kétfelé meg nemszeretnék pk-t fizetni.

2015. máj. 6. 21:19
 14/32 anonim ***** válasza:
36%

Ez olyan mint az embereknél. Ha folyamatosan, éveken át CSAK és kizárólag 400 Ft/kg-os párizsit ennél egy szelet kenyérrel akkor az nem tenne jót neked hosszú távon. Én sem veszem mindig a kutyámnak a tök drága tápot, van, hogy egy olcsó LIDL-is, vagy TESCO-sat, viszont nem csak ezt eszik. Sokszor főzök neki májat, far-hátat, zöldségeket, meg sok mindent. Én sem hiszek abban a maszlagban, hogy aki a lehető legolcsóbb táppal eteti a kutyáját, annak a kedvence beteg lesz (van olyan ismerősöm akinek csak erre telik), mert ha ez bűn lenne, akkor szegény emberek gyereket sem szülhetnének/vállalhatnának, mert az még nagyobb bűn lenne.

Ha 8000 Ft/kg-os táppal eteted a kutyád, mert ez a divat, akkor is lehet beteg.


Ez olyan mint a gyerekeknél.

Adsz a gyerekednek 500 forintot, hogy vegyen magának valamit az iskolai büfében, míg a másik szülő ad neki 5000 Ft-ot. Egészségesebb, okosabb lesz a kölke? Hát nem.

2015. máj. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit számít nem drágának?

Mondjuk ez:

[link]

Itt legalább hús az első összetevő.

2015. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Ez drága :( Max 5 ezer.
2015. máj. 6. 21:45
 17/32 A kérdező kommentje:
De persze nem úgy értve, hogy 2 kiló tápért akarok annyit fizetni :)
2015. máj. 6. 21:45
 18/32 A kérdező kommentje:

[link]


Ez esetleg? Ez még elfogadható.

2015. máj. 6. 21:49
 19/32 A kérdező kommentje:
Chappi? [link]
2015. máj. 6. 21:51
 20/32 anonim ***** válasza:
Ez jó táp, bár én inkább már senior kategóriába sorolnám a kutyádat. Én is ezzel etetek, csak közepes méretű kutyáknak való senior tápot ugyanebből a márkából.
2015. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!