Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy ne féljek a kutyáktól?

Hogy ne féljek a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kutyákat, nekem is van egy, vele nincs semmi gond, kölyök kora óta él velünk, viszont az idegen kutyáktól valamiért nagyon tartok. Tudom, hogy nagyon okos állatok, és rengeteget olvastam a természetükről, a háziasítás folyamatáról, a szocializálásukról, szóval elméletben szinte mindent tudok. Még is, mikor idegen kutyával találkozom, legyen az a legjobban szocializált, szót fogadó, legbarátságosabb vakvezető kutya vagy egy barátságtalannak tűnő kóbor kutya, ilyenkor leblokkolok. Attól félek, hogy ha valami hirtelen mozdulatot teszek, ő megriad és megharap, vagy ha megsimogatnám és véletlenül fájna neki akkor odaharap. Kész őrültség, tudom... De mégis. Légyszi, adjatok valami tippet. Annyira szép állatok, és annyira szívesen segítenék akár kóbor vagy menhelyen élő kutyusokon, de ez a félelmem megakadályoz. Köszi előre is!

2015. máj. 6. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy hülyeséget írok, és nem azt akarom mondani, hogy haraptasd meg magad, de őszintén, mi van, ha megharap? Próbálj erre gondolni, hogy az sem katasztrófa, kicsit fáj, kellemetlen élmény, aztán megy tovább az élet. Elég ritka a halállal/ komoly sérüléssel végződő harapás. Fiatal és bohó koromban, mikor még nem volt kutyám, nem voltam tisztában a kutyás etikettel. Volt egy jópofa kutya a vonaton, nekem háttal állt, mire én gondolván egyet megsimogattam. A kutya megharapott. Nem súlyosan, de azért fájt. Tanultam belőle, azóta meg 3 kutyám is van, és ideiglenesek közül is volt olyan, amelyik megharapott. Ez ilyen dolog, előfordulhat.
2015. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem baj ha tartasz tőlük. Nekem kell leblokkolni a jelenlétükben, de reálisan átgondolva tényleg nem ésszerű egy teljesen idegen kutyát rögtön elkezdeni tutujgatni. A kutyák eredendően ragadozó állatok, akik ha úgy érzik, hogy olyan szituációba kerültek akkor támadnak. Nyilván ezt nem egy barátságos vakvezető kutya esetére értem (bár ezt sem lehet elkönyvelni, hogy ez a kutya márpedig barátságos és kész).

Ebből az egészből azt akartam kihozni, hogy alapvetően értelmes reakció, de nem kell a jelenlétükben leblokkolni. Szerintem menj el menhelyre kutyát sétáltatni és akkor ott biztos tudják a gondozók, hogy melyik az olyan kutya amelyiktől nem kell tartani és lehet, hogyha egy-két ilyen kutyával összebarátkozol akkor már kevésbé fogsz félni az idegen kutyáktól.

2015. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak akkor simogatom mások kutyáit, ha a másik gazdi megsimizi az enyémet, és látom hogy normális a gazda meg a kutyája is.


Egyszer egy idegennek a kutyája meg akarta dugni a kutyámat, nem engedtem neki, előttem ugrált, megsimogattam aztán hupsz, beleharapott a ruhám ujjába.

Nem a kezembe, de ha talizok azzal a kutyával, akkor már csak a hátát simizem, az arcát nem :D Különben aranyos, csak úgy érzem kiszámíthatatlan. Pedig hiába tudom mért csinálta, és nem is a kezemet harapta meg, de akkor is azóta bennem van a félsz.


Mások kutyáitól viszont nem félek, hogyha normálisan közelednek felém. Hát nem tudom hogy csináld, hogy ne félj. Talán próbálgasd óvatosan simogatni őket, és lehet h minél többet megsimiztél, annál bátrabb leszel.

2015. máj. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj sokan úgy fogják fel ha a kutya oda kap,hogy leszakad a karja és úristen..közben csak max felsérti a bőrt,fájni fog.De ennyi.


Eleve idegen kutyát csak úgy sosem simogatunk,hanem megkérdezzük a gazdit. Ha azt mondja meg lehet és a kutyus is érdeklődik,csóvál akkor nem lesz gond,de ha lapít,behúzza a farkát,befeszül,morog akkor jobb békén hagyni,igazából a kutyák testbeszédére kell figyelni. Nézni a fül,farok,testtartást,szemeket stb


Legtöbb kutya ha vmi nem tetszik előbb morog vagy vicsorog.Ilyenkor is jobb abba hagyni.


Én kutyakozmetikusnak tanulok háát ő nem mondom,hogy nem félek időnként. De csak akkor amikor már egy kutya oda kapott,ráfogott a kezemre .Van bennem egy tartás utána. Általában ha meg eleve harapósabb akkor szájkosár.

De alapjáraton mindig figyelem a kutyák testbeszédét,Így megelőzhetőbb a dolog. Bár nem minden esetben. Oktatóm mondta,hogy akik állatokkal foglalkoznak azokat megkarmolják,megharapják ezt el kell fogadni.A kezünket nem fogják letépni. Nekem is eddig csak a bőrt sértették fel az ebek.Szóval a tipikus figyelmeztetés :D


Igazából ezt magadban kell tisztázni.Kutya sulira kinézni,figyelni a kutyák testbeszédét plussz nézhetsz,olvashatsz ezekről.

2015. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!