Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le lehet szoktatni a rágásról?...

Le lehet szoktatni a rágásról? Pontosabban átszoktatni szeretném másra.

Figyelt kérdés

4 éves menhelyről hozott tacsi-yorki keverék, ivartalan kan. A helyzet az, hogy ha rág, akkor textilt/plüsst. A párnáit rendszeresen szétrágja, megcsócsálja a végét, lyukakat rág a pokrócaira, a plüsse csak azért van még egyben, mert igen tartós cucc.

Van neki tömör gumi rágókája, préselt műcsontja amihez hozzá sem nyúl, tápot kap enni, ha alkalmam adódik én is veszek neki valami rágnivalót, de ideig-óráig van el velük. Ha látom, hogy a párna végét csócsálja persze rászólok, meg van, hogy kicserélem másra jelezve, hogy azt lehet rágni, de inkább olyankor csinálja mikor nem látjuk (általában éjjel, vagy mikor nem figyelünk oda). Csak a lyukakat szoktuk észrevenni...

Lehet ezen változtatni, vagy törődjünk bele?

(Foglalkozunk vele, kutyasuliba is jár, most fogja a középfokot kezdeni, túrázunk vele hétvégén, minimum napi 3 séta is megvan, abból az egyik hosszabb.)


2015. máj. 7. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbálj a műcsontba(gondolom ilyen marhabőrből préselt cucc),valami kaját rakni(kis szalámi,parizel,virsli,sajt),úgy hátha szimpatikusabb neki(esetleg kicsit meg lehet áztatni vízben,hogy könnyebben bele tudd rakni,persze nem szabad sokáig benne hagyni,mert szétázik az egész:))
2015. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy abba tudnék rakni bármit is :/ Egy időben rágta, de akkor volt egy finnyás korszaka amikor nem volt hajlandó megenni a tápot. Az idő tájt, rágta, de szerintem csak mert éhes volt. Mióta olyan tápot kap amit szeret nem láttam azt rágni. A gumi csont egyáltalán nem érdekli.

Ilyenje van:

[link]

... de ez is rendesen szétszedve, mindenhol lógnak belőle a szálak, van, hogy lenyeli őket aztán meg öklendezik...

2015. máj. 7. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!