Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tudná értelmezni nekem...

Valaki tudná értelmezni nekem a képen látható adagolást?

Figyelt kérdés

[link]

Az oldal alján van a leírás. A Taste of Wild adagolás leírása ez, ami a zacskón is van. Jelenleg 10 kg-os 3,5 hónapos kölyöknek kell. De akárhogy nézem, az adagja eszerint mindig csökkenni fog, ami kizárt vagy az alsó és felső adagolási határokat közelíti csak egymáshoz, az adag növelése nélkül. Tehát pl. nem 2-4 között hanem 2,5-3,5 között adjam majd ahogy nő. De ez így értelmetlen. Úgy néztem, hogy a kölyök öregebb is lesz és nehezebb is, tehát átlósan kell haladnom az adagolási leírásban.



2015. máj. 8. 12:26
 1/4 anonim válasza:

kutya:

10 - 15 kg

3-4 hónap


adagolás:

3 1/4 - 4 1/4 csésze

más szóval

minimum: 3 és negyed csésze

maximum: 4 és negyed csésze

2015. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

#1 vagyok

értem mit akarsz, csak nem olvastam végig a kérdésed :)


Én is azt szűröm le, hogy kicsit össze vissza van.

De a kutyák is gondolom másképp fejlődnek más-más korszakukban(ehhez tartozó súllyal), így más mennyiségű élelem kell nekik.

2015. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát kezdjük ott, hogy felnőtt kutyának már ne adjunk puppy tápot, sőt, 8-12 hónap között is én már max. keverve adnám felnőttel.

Folytassuk azzal, hogy a kölyöknek rengeteg energiát bele kell feccölnie abba, hogy nő, tehát értelemszerűen arányosan többet kell ennie, mint amikor már csak fenntartania kell a teste működését, így tökre indokolt, hogy kölyökként rettenetes mennyiségeket megegyen. Valamiből fel kell építenie azt a harminc kilós testet, levegőből meg vízből biztos nem fog menni.

És fejezzük be ott, hogy nem kell vele foglalkozni, hogy későbbre mit ír az útmutató, mert úgyis látni fogod menet közben, hogy mennyi kaját igényel a kutya, és jó esetben úgyis le fogod tojni, hogy mit ajánlgatnak :) Legyen jó kondiban, egy éves kora alatt inkább sovány legyen kicsit, mint pufi, és jó lesz.

2015. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Oké, a harminc kilót nem tudom, honnan szedtem, de érted. Meg kell ennie a mennyiséget, hogy nőhessen belőle, ez a lényeg :)
2015. máj. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!