Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményeket kérnék Deményről....

Véleményeket kérnék Deményről. A Kötsögről. (Kérdőjel hogy kérdés legyen --->? )

Figyelt kérdés

Én vegyes érzelmeket táplálok az egész Demény-jelenség iránt. Kíváncsi lennék hogy van az a kutya nevelve például, mert a posztjaikon eléggé az látszik, hogy nincsenek nevelve. Vagy egy vizsla ennyire nem képes tanulni? Gondolok például a különböző végtermékek felzabálására, vagy a kuka sorozatos felborogatására. Neveléssel egy kutya leszoktatható ezekről, de itt a gazdi még viccet is csinál belőle.

A gyógyszerről nem is beszélve. Persze a gazdája a hülye, hogy elérhető közelségben hagyta, de nem hiszem, hogy egy kutyában nem lenne az benne, hogy ilyen cuccokat nem eszünk meg. Növényből sem esznek meg bármit. Az én kutyámnak, (egy kaukázusi) meg sem fordulna a fejében ilyeneket összeenni, vagy bármit összeszedni a rétről...


2015. máj. 8. 15:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%
Pont a napokban lett elegem egy másik (kisebb) kutyacelebből, mert nem bírom nézni, hogy az egész társaság el van hízva, halál stresszesek a neveletlenségtől, aztán megy a sírás, ha nem gyógyulnak fel mindenféle betegségekből, mert szar az immunrendszerük. Nem érdekel, mennyire viccesen tudják tálalni, a kutyákkal való kicseszést nem tudom tolerálni, főleg, ha még ez is az eredménye, hogy az emberek azt gondolják, hogy bizonyos fajtáknál (neadjisten úgy általában a kutyáknál) szériatartozék a neveletlenség. Nem, nem kell ezzel együtt élni, lehet tenni ellene. Nyilván a vizsla kicsit kajla, meg hebrencs, minden fajtának vannak dilijei, de egyiknek sem kötelező önveszélyes hülyének lennie.
2015. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
60%
Ja, Deményt hasonló okokból kifolyólag sosem olvastam.
2015. máj. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%

Vannak balesetek. Demény nincsen "robotra" fegyelmezve, de egy átlagosnál jobban nevelt kutya (sokkal jobban). A "bűnei" (gondolom az eladhatóság miatt) kicsit fel vannak nagyítva.

Figyelembe kell venni, hogy Demény egy üzleti vállalkozás, de felvállal fontos dolgokat:

*Az összeszedett "rajongókat" időnként "jó ügyekért" mozgósítja

*Megmutatja, hogy nem csak az "én kutyám" nem tökéletes (én is mindig mérges vagyok a saját ebre, pedig rendszeresen látom, hogy van nála sokkal rosszabb is)

*Talán van benne annyi "cukiság", hogy egy kutyavásárlást tervező is elolvassa és lássa, hogy egy kutya nem csak úgy viselkedik, mint egy bemutatón, hanem "szamócát" eszik, kukát borogat, ha a gazda hibázik, azt kihasználja...

2015. máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ilyen válaszokat szerettem volna olvasni :) Jöhetnek a vélemények, mindegyiket elfogadom amelyik nem bunkó és lekezelő.
2015. máj. 8. 16:09
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

Én is vegyes érzésekkel, de olvasom már hónapok óta. Ez egy nagy show. Nem létezik, hogy valakinek az élete minden napján (sőt inkább naponta többször) történik valami rendkívüli, figyelemreméltó és vicces dolog, ami posztolható. Én úgy érzem Demény gazdája egy viccesnek beállított, könnyen emészthető showt generál, amivel a helyes állattartásra és annak következményeire, terheire akarja felhívni a figyelmet. Sok gyerek boldogan olvassa és közben levonja a következtetést két nevetés között, hogy a gyógyszert ne hagyják elől, a kukát el kell zárni, hogy szakadó esőben is kell sétáltatni stb. Az olvasókat az alig észrevehető nevelés mellett csupa jó cselekményre kéri az író. 1, Ne hagyj az utcán kóborló kutyát, segíts neki hazatalálni. 2, Legyél ideiglenes befogadó, támogass rászoruló alapítványokat, kutyákat. 3, Mit hogyan (ne) csinálj ha kutyát tartasz. Ezek az üzenetek nem érhetnénk célt, ha egy normálisan megnevelt és felelősséggel tartott kutyáról szólnának, akit pórázon sétáltatnak, babaráccsal elzárt konyhába nem engednének be stb. Ez egy negatív példát bemutató oldal.

Úgy érzem nagyon sokat dolgozik a gazdi azon, hogy ezt megvalósítsa. Tisztelet jár neki azért, mert egy beteg és nem túl lelkes kutyát választott a menhelyen és azóta is gondját viseli. A kutya szemmel láthatóan kicsattan az egészségtől és boldog. A körülötte lévő show meg szükséges az üzenet célba juttatásához. Reméljük mindenki a megfelelő következtetést vonja le, és tovább lát az orra hegyénél. :)

2015. máj. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%

A kutya neveletlen- ez nem érdekel, mert nem az én kutyám.

Az mondjuk unszimpi, hogy vaskalapos, karót nyelt illetőnek állítja be azt, aki neveli a kutyáját, ezt viszont ellensúlyozza az, hogy propagálja a felelős állattartást, ami nagyon-nagyon ráfér erre a társadalomra.

A vizsla pedig nagyon is képes tanulni, az egyik legkönnyebben tanítható kutyafajta, de ha mindent ráhagynak, persze, hogy ilyen lesz.

2015. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
55%
Amit utálok még az a nyálas ömlengések a blogon. A nins pasim, de jó ez így nekem, boldog vagyok stb. Aha, biztos. Szerintem ott valami nem stimmt, ahol egy férfit kutya helyettesít, az meg főleg nem stimmt, hogy ennyire bizonygatja. Ezeket nem szoktam elolvasni.
2015. máj. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
5-ös, érdekes a meglátásod, igazad van. Többieknek is köszönöm a választ.
2015. máj. 8. 19:06
 9/30 A kérdező kommentje:
Viszont, ha tanító jellegű, nem lehet, hogy visszájára fordul az egész, és az 5-ös által említett gyerek, aki nevet egyet a poszton és levonja a következtetést, egyszer majd azt mondja, hogy csinálhatja az enyém is a hülyeségeket, mert a Demény is ezt csinálta?
2015. máj. 8. 19:09
 10/30 A kérdező kommentje:

[link]


Eszerint egy hibája maradt, hogy lop. Nem akarom elhinni, hogy nem lehet leszoktatni róla. Nem vagyok az erőszak híve, de egyszer kapnám rajta, olyan nyaklevest kapna, hogy a fal adja a másikat. Szerintem Deménynél is beválna, de ismétlem, nem azt mondom, hogy agyon kell verni (félreértések elkerülése végett, a cikk alá be sem mertem írni, mert én leszek a r*hadék állatkínzó...)

2015. máj. 8. 19:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!