Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a gondja a kutyámnak?

Mi lehet a gondja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Üdvözletem.

A mai napon ( és nem csak a mai napon, már hetekkel ezelőtt is ) a kutyám konkrétan a szívbajt hozta rám. Mentünk volna sétálni, kicsit neveletlen kutya, elkúrtam pár dolgot sajnos ( első kutyám ugye ) és nagyon nem akart bebújni a nyakörvbe ezért kénytelen voltam lefogni. Bár nem fogtam erősen, nem is volt semmi baja, akkor nyugdton maradt, ráraktam a nyakörvet és a pórázt, vártam a hugomra hogy felvegye a kabátját. És egyszer csak elkezd sírni, eldobja magát, a hátára fekszik és úgy bömböl, mint akit nyúznak, 3 szomszédom is rohant rögtön a kertünkbe hogy mi történt. Először azt hittem hogy túl szorosra raktam rá a nyakörvet és fuldoklik ( előtte csekkoltam, befért 2 újjam és a szokásosra raktam ) ezért megint lefog, gyorsan lekaptam a nyakörvet, de sírt tovább. Aztán kirohant az egész család, nyugtattuk egy kicsit és pár perc múlva abbahagyta, de észrevettem hogy nagyon húzza a lábát, iszonyat szinten. És ez már nem az első eset, pár hónapja vagy hete is csinálta, de egyáltalán nem ilyen hangosan sírt csak nyüszített egy kicsit, ezért kenegettük neki kenőccsel, adtunk csonterősítőt stb. nem mentünk orvoshoz. Sajnos most sincs lehetőség egy ideig. 8 hónapos Labrador - Németjuhász keverék, szuka. Tudni illik, borzasztóan önakaratos és állandóan összehugyozta a konyhát ( örömében és ilyedtségében is súlyosan, remélem jól írtam ) és mivel nem bírtunk már vele, kapott kint egy kutyaházat és most ki van rakva pár napja, megszakad a szívem de sajnos eljött ennek is az ideje ). Napi 1-2 órát foglalkozok vele, kétszer sétáltatom kb. fél órát ( háromkor és hétkor, suli miatt ) és kb. 20-25 percet kint szoktam vele lenni játszani, hugom is ki szokott menni, meg néha együtt tehát kb. 1-2-3 órát van vele foglalkozva. Nem lehet hogy azért csinálja ezt, mert több figyelmet akar is így megkapja? Ott ültem vele vagy egy órát hogy figyeljem, mit csinál, mivan a lábával stb. Mikor kicsi volt, kapott rendesen ( nem azt kell elképzelni hogy véresre vertük a kutyát, de ha rosszat csinált akkor kapott a seggére pár pofont ) és imád engem, nem fél tőlem stb.


Mi lehet a baja?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 10. 00:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem házi praktikával kéne próbálkozni,mert nem tudod, mi a baja. Ha az orvos mondja, akkor kend csonterősítővel.

Lehet h fájdalma van, lehet h csak hisztizik. Orvoshoz vidd el, ha ő kizárta a betegséget, sérülést, akkor kutyaiskolát vagy házhoz járó kiképzőt keress!

2015. máj. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy valóban fáj-e a lába és mitől, állatorvos tudná megmondani, aki szükség esetén röntgenezi is.

Addig nem érdemes sem kenegetni, sem csonterősítőt adni, míg nem tudjátok, mi a baja.

Ha nem múlnak el ezek a tünetek, vigyétek el dokihoz.


A viselkedési, nevelési problémákra sürgősen kutyaiskolát javaslok, ahol te megtanulod, hogyan neveld, hogyan kezeld a hisztiket, stb.

2015. máj. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tegnap éjszaka megint random elkezdett sírni, egy bizonyos ponton fáj neki. Végigbőgtem mellette az éjszakát, elvisszük hamarosan orvoshoz, sajnos muszály neki egy kicsit kihúzni, addig próbáljuk elterelni a figyelmét róla :(!

Köszönöm szépen a tanácsokat!

2015. máj. 10. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként pont a csonterősítő okozhat lábdeformitást.
2015. máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!