Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fedeztetes? Hogy lenne jo?

Kutya fedeztetes? Hogy lenne jo?

Figyelt kérdés

Van egy torzskonyvezet kan nemetjuhaszom. Szeretnenk paroztatni egy masik szinten torzskonyvezet nemetjuhasz szukaval. Egy utcaval lakik odebb. Most nem tuzel a kutyus de addig is kene jarniuk egymashoz? Mielott mindenki elkezdi hogy szaporito lennek nincs igaza mert nem beteg es keverek kutyak lesznek. Egeszseges fajtatiszta mindegyik szulo. Es a kolykok nem eladasra mennek. Mindegyik kolyoknek ami meg nincs is meg vannak mar biztos jo helyei vannak. Mennyire fontos hogy a kan kutyahoz kell hozzni a szukat? Illetve az ismerkedest hogyan? Mikre kell figyelni? Hallottam az osszerakadasrol. Es ez hogy van?

Koszonom az ertelmes valaszokat elore is.


2015. máj. 10. 00:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Papír is van az egészségügyi szűréseikről, vagy a röntgenszemeddel mondtad meg hogy egészségesek a kutyák?
2015. máj. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Úgy lenne jó, ha leszűretnétek az örökletes betegségekre a mind a két kutyát, kiváltanátok a kennelnevet, és ha megkaptátok a tenyésszemlét, utána pároztatnátok. Ezek nélkül ugyanis nem fognak a kicsik törzskönyvet kapni, törzskönyv nélküli német juhászokkal meg tele vannak a menhelyek, így fölösleges lenne kitenni a szukát egy szülésnek, aminek sok hátulütője van.
2015. máj. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Arra lennék kiváncsi,az a sok nyálasszáju aki ide papir oda röntgen ,tegyen már fel fotót az ő kutyájáról,törzskönyvéről,és röntgeneredményéről!Itt mindenki szaporitó?Miért nem lehet egyszer elfogadni azt,hogy két törzskönyvezett kutya kölykei,biztosan nem a menhelyre fognak kerülni!Nekem fajtatiszta puli van,ami nem törzskönyvezett,összeszürte a levet a másik pulinkal,amely szintén nem törzskönyvezett.A kölyköket odaajándékoztuk ugy,hogy leinformálható helyre kerüljenek.Tegnap is kaptam róluk fotót,és gyönyörü egézséges kutyák lettek belőle,amelyek ezernyi örömet szereznek a gazdijuknak!Nyugodtan le lehet pontozni,de aki itt kiirja az igazat az szaporitó bablabla.Kiváncsian várom a fotókat az elitt hozzászólási körből.Köszönöm!
2015. máj. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

ajánlom figyelmedbe ezt a cikket, pont erről szól:

[link]

2015. máj. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Az én kutyám törzskönyves, de nem fogom ideposztolni a törzskönyvét, mert egy: nem pároztattam soha, és nem is fogom, kettő: semmi közöd a kutyám törzskönyvéhez!

És igen, mindenki aki így pároztatja a kutyáját, szaporítónak minősül, mivel csak az egyedszámot növeli, és nem a fajta jobbá tételén fáradozik! Aki pároztatni akarja a kutyáját, az csinálja rendesen, vagy hagyja meg ezt a tenyésztőknek!

2015. máj. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%
Nézze!Tisztába vagyok mit irtam,a cikket el sem olvasom mert nem érdekel.De miért nem lehet már elfogadni azt a tényt ,hogy vannak emberek akit ugyan lehet szaporitónak nevezni,de mit kutyabarát sokkal több szeretetet,családtagként kezelik kedvencüket.viszont ha itt tartunk szivesen adok egy cimet,ahol tenyésztő árulja "kutyáit".Az utra kiérzik a büz,az udvara mocsok ganéhalom.Valóban fajtatiszta kutyát árul,előtte megkérdezi hogy kell e hozzá TK! Ha nem akkor olcsó,ha kell akor elkéri azt az összeget ami a TK-hoz szükséges.Tessék elhinni,hogy nem minden tenyésztő a kutyáira büszke,sokkal inkább az általuk bejött pénzre!
2015. máj. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

utolsó: az is szaporító :D

a cikket pont ezért linkeltem. hiába szereted a kutyádat, amíg nem vagy tisztában a genetikai háttérrel, nincsenek kiszűrve az örökletes betegségek, és nem a fajta nemesítése a célod, hanem csak "jajj legyenek szép kiskutyák" akkor ugyanúgy szaporító az illető, mintha anyagi haszonszerzésből csinálná.

az igazi, nagybetűs Tenyésztő a legjobbakat adja meg a kutyáinak, szűrve vannak az általános örökletes, illetve a fajta jellegzetes betegségeire, és a kutyája képességeitől, a kívánt tenyészcéltól függően választ párt a kutyának. és sem a törzskönyv, chip, oltások, és egészségügyi garancia megléte nem kérdés a kölyökkutyáknál sem.

2015. máj. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%
Nézze! Most elárulom önnek,hogy állatorvos vagyok.Minden bizonnyal több kutyát láttam ,és kezeltem mint ön.Elit törzskönyvel,rendelkező kutyust most kellett a tegnapi nap folyamán elaltatni"Boxer" ugyanis olyan mértékben volt visszatenyésztve ,hogy a légzési nehézségei miatt sajnos orvosolni nem lehetet.
2015. máj. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Ezt a következőképpen kell csinálni:

- eü. szűrések (ami a fajtánál kötelező) mindkét kutyának

- herpesz elleni oltások a szukának

- tenyészszemle mindkét kutyának (ahol nem csak a küllemet, hanem a megfelelő, fajtára jellemző idegrendszert is nézik)

- valamint érdemes a törzskönyvüket összevetni annyiban legalább, hogy nem közeli rokonok.

Ha nem szeretnéd törzskönyveztetni és eladni a kölyköket (pontosabban a szuka gazdája nem szeretné), akkor ennyi elég. Ezek viszont fontosak, hogy tudni lehessen, mit örökítenek majd át a kölyköknek, mert az önmagában kevés, hogy mindkettő fajtatiszta, és ránézésre egészségesnek néznek ki.

Egyébként elég a tüzeléskor átvinni a kant, de lehet úgy is, hogy összeismertetitek őket korábban. Úgyis a szuka "dönt", hogy elfogadja-e majd.

Párzáskor a kutyák egy ideig úgy maradnak összeragadva. Hagyni kell őket, nem szabad megpróbálni szétválasztani, majd szétválnak maguktól.


Bár én úgy gondolom, ha fajtatiszta kutyát szeretnék, akkor nem azon az 5500 Ft-on múlik, legyen törzskönyve is, ami valóban igazolja a származását.

Ha meg nem fontos a törzskönyv, akkor befogadok menhelyről, tele vannak a menhelyek német juhász jellegű kutyákkal. De ti tudjátok...

2015. máj. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Mi a célja annak hogy "tenyészteni" szeretnétek ezt a két ebet?
2015. máj. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!