Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs étvágya a kutyánknak....

Nincs étvágya a kutyánknak. Mi baja lehet? (részletes leírás)

Figyelt kérdés

Egy mentett keverékről van szó, kicsit túlsúlyos, mert mindig habzsolna. Viszont a napokban nem ette meg a napi adagját. Mindig apukám eteti reggel, kutyaszalámival, a szárazat nem szereti, ezenkívül ha van szokott kapni maradékot, főleg csontokat (azt elég sokat). Először örültem is, hogy nem eszik annyit, mert mindig mint mondtam súlyosabb a kelleténél. Kb. két karikát szokott levágni apukám a szalámiból, tegnap egyet megevett, de ma még ennyit sem. Nem tudjuk, hogy ürített e, mert nagy kertes házban lakunk és a kutya sincs mindig szem előtt, de anyukám elmondása szerint a napokban látta füvet enni.

A kedvén nem látunk változást, nem fáradtabb, ugyanúgy keresi a társaságunkat.

Mi lehet a baja? Most arra gondoltunk, hogy megpróbálunk neki szárazat adni, hát ha azt megeszi.

Előre is köszönöm a segítséget.



2015. máj. 11. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk vigyétek orvoshoz...és ne kapjon kutyaszalámit
2015. máj. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

csontot a kutyának ne!!!!!

nagy valószínűséggel az lehet a gond. a nagy mennyiségű csont székrekedést okoz, és egyéb emésztési zavarokat. más szempontból is nagyon veszélyes: a szárnyasok csontjai szilánkosan törnek, ezért a kutya szájpadlását, gyomrát és beleit is felsérthetik a szilánkok. Legrosszabb esetben a bélfalat át is lyukaszthatja. Mindemellett, tudni illik, a csontnak nincs/minimális a tápértéke, tehát szegény kutya sosem fog vele igazán jól lakni, maximum pillanatnyi telítettségérzése lehet nagy mennyiségű csont fogyasztása után.

ha csontot akarunk adni a kutyának, akkor azt csakis ritkán szabad, és akkor sem szárnyasok csontjait.


nagyon sokféle száraztápot gyártanak, jobb márkákat érdemes választani, mert azokban több valódi hús van. Ezek a tápok minden bizonnyal ízlenének a kutyusnak, ha mégsem, akkor vízzel feláztatva biztosan szívesebben fogyasztaná. A száraztáp visszautasításának más oka is lehet, nem biztos, hogy nem szereti: lehet hogy gond van a fogaival/ínyével. Bármennyire is furcsán hangzik, nagyon valószínű lehet. (Pl. az én kutyámnál: menhelyről hoztuk, ahol állítólag száraztápot kapott, nálunk nem ette meg. Vettem neki jobb márkát, a siker annál is elmaradt.de néha kapott csontot, amit nagyon szívesen fogyasztott. Az állatorvos megállapította, hogy csúnya fogköve van, és emiatt az ínye is begyulladt. egy törött foga volt, a többi fog felülete pedig nagyon el volt kopva. leszedte a fogkövet-a probléma megszűnt)

lehet hogy ez a kutyus is nehezen rág+nem is nagyon szereti a szaraztapot (félreértés ne essék, attól még a csontot nagyon szívesen elfogyasztja)- de nyilván azt sem tudja rendesen megrágni, ami korai jóllakottságérzést, és emésztési zavart okoz. az én kutyám amikor szárnyas csontot kapott, napokig véreset székelt, és fájdalmak gyötörték.

az étvágytalanságot bélférgesség is okozhatja, ez esetben féreghajtót kell neki adni.

a kutyaszalámi nem a legjobb eledel számukra, mert nem sok hasznosítható tápanyag van benne.

a legjobb mindenképp egy jó minőségű száraztáp lenne, amit többféleképpen is tálalhatunk (üresen, vízzel, vagy kutyakonzervvel keverve)- vagy esetleg még a kutyaszalámit is belekeverhetjük. ha semmiképp nem fogadja el a tápot, akkor marad a konzerv. (de ha tényleg egészséges, akkor egy jobb tápot biztosan szívesen fogyasztana. (az én kutyusom is elég finnyás volt eleinte, most Panzi FitActive-t kp, előtte Joserát evett, és imádta ezeket a szaraztápokat!!!)

olyan száraztápot érdemes választani, amely színezéktől és ízfokozótól mentes; magas a fehérjetartalma, és minél alacsonyabb a zsír. (az én tápom most: fehérje:25, zsír:14)

a túlsúlyra csak annyit tudok mondani, hogy elegendő testmozgás biztosításával el fog tűnni: napi minimum 1 óra séta (ha továbbra is túlsúlyos,akkor jöhet neki az alacsony zsírtartalmú táp (9-12 értékekkel)

Lehet, hogy ez így elsőre kicsit megterhelőnek tűnik, de teljesen megéri időt fordítani ilyesmikre, annak érdekében, hogy hosszú távon egy egészséges, boldog kutya lehessen a barátunk. Mert ennyit mind megérdemelnek! :)

Remélem segíthettem!

2015. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem etetnétek össze-vissza, és napi egyszer adnátok neki csak tápot, egy idő után rákapna! És vidd orvoshoz!
2015. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Ne nyaljátok ki a kutya fenekét, abból nem származik semmi jó. Ne azt egye, amit hajlandó elfogadni, hanem amire szüksége van. Odateszitek elé a jó minőségű (!) száraztápot, ha ott hagyja, elveszitek. Másnap megint elérakjátok, ha megint nem kéri, megint elveszitek. Majd pár nap múlva úgy dönt, hogy mégis jó az a táp, és akkor meg fogja enni.

Kutyaszalámira meg sült-főtt csontokra amúgy tuti, hogy semmi szüksége nincs a kutyának. Vagy főzzetek neki, vagy kapjon nyers kaját, vagy tápot, de valami neki valót, olyan mennyiségben, amitől jó kondiban van, nem dagadt. Amit most csináltok vele, az kb. olyan, mintha egy gyereket csak csokitortával meg sós mogyoróval tömnétek, aztán csodálkoznátok, hogy nem egészséges.


Amúgy meg ha valami baja van a kutyának, akkor vigyétek állatorvoshoz. Fájhat a foga, a torka, fene tudja, mi baja van, de az biztos, hogy kezelést igényel.

2015. máj. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2 A fogkővel tényleg gond lehet, állatorvos hallgató ismerősünk mondta, hogy a kutyának kezd kialakulni.

Nagyon szépen köszönöm az informatív választ, utána fogok nézni a tápoknak.

2015. máj. 11. 17:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettem! :)

Remélem minden rendben lesz a kutyussal a továbbiakban.

Minden jót! :D

2015. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!