Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet, hogy annyi állatta...

Hogy lehet, hogy annyi állattartó nem ismeri a kedvence alapvető igényeit sem? Mit lehetne tenni, hogy tudják, hogyan kell megfelelően tartani a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimnél mindig volt kutya - maradékot kapott, és egész életét az udvarban töltötte. Én kicsi voltam, nem tudtam, hogy ez nem jó neki. Mikor nagyobb lettem, kaptam egy 5 hetes cicát, elvittük orvoshoz, nem mondta, hogy még túl kicsi, hogy az anyja nélkül legyen.

Nap mint nap látom, hogy az emberek reklámozott, drága tápokat vesznek, mert jót akarnak, de nem tudják, hogy a hústartalmat kell nézni.

Ha nem olvasnék utána, nekem se lenne róla fogalmam, hogy mire van szükségük, de még a könyvtárban lévő kutya tartásról szóló könyvek fele is szemét.

Miért van ez így, mit lehetne tenni, hogy a fontos infók eljussanak az állat tartókhoz?


2015. máj. 11. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az oktatási rendszerben kellene egy változás, hogy a gyerekek ezt megtanulják, így talán a következő generáció már tudatosabban állna a témához.
2015. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a válasz a mérhetetlen emberi butaságban keresendő. Legalábbis én ezt tapasztalom. Az információ eljut, de sokan nem akarnak vele semmit kezdeni, sőt sokszor engem tartanak hülyének, ha felvetem, hogy legalább azért veszettség ellen be kéne oltani a kutyát, vagy ne vizes kenyérrel etesse és még sorolhatnám.

Legtöbben a pénzhiányra is hivatkoznak. Na de, ha valakinek arra sincs pénze, hogy a kötelező oltást beadassa, akkor miért tart kutyát?!

Napi szinten szembesülök ilyen dolgokkal, és nem kicsit idegesít.

2015. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez a része is idegesítő, de aki hülye, az nem fogja fel. Aki csak tudatlan, az ellen legalább lehetne tenni.
2015. máj. 11. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Az oktatásról ne beszéljünk, az egész rosszul van kitalálva. De most nem ez a téma. Az emberek egyszerűen lusták, buták, Csesznek rá utánanéznk
2017. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!