Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Brutális kutyatámadás után?

Brutális kutyatámadás után?

Figyelt kérdés
Két kutya támadt az enyémre, az állatorvosi számla 20 ezer forint. A kutyám azóta nem tűri őket, menne nekik, hörög, meg kell kössem. Mit csináljak vele? A verekedést nem ő kezdte.
2015. máj. 11. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem engeded a kutyádnak, hogy megtorolja a támadást. Nem kell neki játszani azokkal a kutyákkal, de közömbösnek kell lennie velük szemben.
2015. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Minden kutyának neki akar menni? Mert akkor vigyétek el egy jó kutyasuliba, ahol foglalkoznak rehabilitációval, és ki tudják szedni belőle ezt a dolgot. Lehetőleg hamar, mert minél jobban rögzül benne a viselkedés, annál nehezebb lesz lebeszélni róla.


Ha csak annak a kettőnek, akkor tiltsd le az őrjöngést, és értelemszerűen ne engedjétek össze őket többet. Persze a legideálisabb itt is az lenne, ha elvinnétek suliba (mindhármat), és helyreállna a béke.

2015. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez is az én kérdésem csak arra nem érkeztek válaszok igazán:


"4 éves domináns shar pei-németjuhász ivartalan kan, mentett kutya. Elején mindenre támadt, ma már mindenkivel tök jól kijön, de domináns. Tavaly egy tüzelő szuka miatt 2 testvér ivaros kan (kaukázusi mixek lehetnek) nekiugrottak, egyik a fejét tépte másik a hátát percekig, a gazdájuk tehetetlen volt. Azóta a kutyám azt a kettőt gyűlöli, ha megérzi a szagukat őrjöng. Nem sokszor látom őket, azok mindig póráz nélkül, én meg a sajátomat megfogom mert nem akarok bajt, tudom hogy az enyém nekik ugrana. Őrjöng, morog, liheg, próbálom figyelmen kívül hagyni, de nem tudom mit tegyek. A 2 kutya gazdája kiröhögött, 20 ezer forintos orvosi számlám lett mikor megtépték a kutyái az enyémet, de egy fillért sem fizetett ki, vele nem tudok érdemben beszélni egy alkesz aki csoda ha a lábán megáll míg a kutyáit sétáltatja. Hiába szóltam rendőröknek, köztereseknek, azt mondták nem tudnak mit tenni.

Folyamatosan radaroznom kell hogy mikor-hol bukkannak fel, hogy azonnal meg tudjam fogni a kutyámat és kezdek kikészülni idegileg, mert amúgy kicsi-nagy szuka-kan kutyával kijön, csak ezzel a kettővel nem. Mit tehetnék, hogy ne legyen baj? Hogy fegyelmezzem a kutyámat? Tudom, hogy elrontottam mikor pórázt tettem rá ha közeledtek, de nem tudtam mi mást tehetnék, nekik akar ugrani és mégegyszer nem tudom végignézni ahogy marcangolják, 1 hétig nem bírt utána kakálni mert a végbelébe is belekaptak és szenvedett. Akkor inkább megfogom, de szeretném normalizálni a helyzetet. Jelenleg úgy néz ki hogy meglátom őket, sietek a kutyámért, pórázra rakom, ő hisztizik, én eleinte rászóltam most leültetem/fektetem és igyekszem ignorálni, a két kutya elmegy, és ha látótávolságon kívül vannak elengedem megint, de még percekig ideges. Mit tehetnék a biztonsága érdekében?"

2015. máj. 11. 21:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

TIPP:


HAGYD parancs totális begyakorlása, azoknak a kutyáknak a felbukkanásakor meg baromi nagy jutalom (pl. egész csirkeszív, máj, stb.), de!!!! AKKOR adod, ha elfordul róluk és rád figyel!


Így nem az fog eszébe jutni, hogy "riadó, riadó, támadás!", hanem hogy "itt a két köcsög, de hagyom őket, mert sokkal jobban megér ilyenkor a gazdira figyelni".


Nekem ez jutott eszembe.

2015. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Hát erre nehéz is látatlanban válaszolni.


Amúgy ha jól tudom, veszélyes kutyákat a jegyzőnél kell bejelenteni, aztán ha jó fej, csinál valamit velük.

2015. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Házhoz járó kiképző vajon tudna segíteni?
2015. máj. 11. 22:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, ha sikerülne elkapni a két kutyát séta közben :) Ha van fix időpont, amikor sétálnak, és nem kell őket fél napig vadászni, akkor mindenképpen lenne értelme.
2015. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
76-os jó tippet írt. Én a helyedben kőkemény tiltást, majd hatalmas dicséretet alkalmaznék. Ezek után nem kell szeresse őket, de az elvárható, hogy ignorálja.
2015. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!