Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagyon nagyon kezdő...

Egy nagyon nagyon kezdő gazdánat adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap az út szélén találtunk egy kóborló kutyust a férjemmel. Nem volt szívem otthagyni. Olyan 1 év körüli, keverék, talán nemétjuhász féleség lehet. Otthon megfürdettem, mivel este volt így kaját nemtudtam neki venni, de volt a hűtőben némi páriszi és szalámi, azt odaadtam neki, mi inkább rendeltünk kaját. Most indulnék vásárolni, de mivel fingom nincs mit kell vennem ezért SOS segítségre van szükségem. A gondolatmenetem az, hogy a maradékot kapja, tápot, és vennék neki farhátát. A farhátat simán meg kell csak főzni? Milyen tápot vegyek? Segííítsééég.


22N


2015. máj. 12. 10:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*gazdának
2015. máj. 12. 10:17
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Maradékot ne adj neki! Olyan jó minõségū tápot válassz, ahol az állati eredetū hozzávalók, azaz húsfélék állnak a lista elején, nem pedig a szénhidrát. Pedigree és társai mind rossz sajnos.

Húst adhatsz neki bármilyet néha kiegészítésnek, elég simán megfõzni.

2015. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Elsősorban állatorvoshoz kéne elvinned megnézetni, van-e benne chip, és hogy az regisztrált-e, valamint hogy nem beteg-e. Utána gondolkozhatsz azon, milyen tápot vegyél neki. Maradékot ne adj neki! Tápból a Josera meg a Brit jó, de azokat csak rendelni tudod, pár nap alatt kiszállítják! De először orvoshoz vidd el, lehet valaki már keresi a kutyust!
2015. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hétvégén megyünk vele orvoshoz, sajnos a munkánk előbb nem engedi. Gondoltam addig is etetném, nem szeretném ha éhen halna :)


Linkelj kérlek, milyet rendeljek? És egy ekkora kutyusnak (elég szép termet) kb hány deka farhátot főzzek?

2015. máj. 12. 10:24
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
A Royal Canin is egy jobb fajta táp, azt be tudod szerezni rendelés nèlkül is. Van külön németjuhászoknak szánt tápuk is, az szerintem megteszi. Ennek a tápnak a hátulján tájékoztatást is találsz, hány dekára lesz szüksége.
2015. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

1) Vidd el állatorvoshoz, nézesd meg, van-e benne regisztrált chip, ha van, fel kell hívni a gazdáját, és megoldódott a probléma. Ha nincs, akkor chipelés, féreghajtás, bolhairtás, oltás, és két hétig köteles vagy ezerrel keresni a kutya gazdáját, neten, plakátokkal, a helyi menhelyen és gyepmesteri telepen (hátha nekik szóltak, hogy keresik), minden lehetséges formában.


2) Ha be kell neki vásárolni, akkor:

- nyakörv (lehetőleg fém csatos, a műanyag gyakran nyílik-törik)

- póráz (sima 1,2m-es bőr vagy szövet, nem flexi, nem lánc, meg nem kiképző, nem kell csicsázni)

- két tál (egy a víznek, egy a kajának)

- kutyasampon

- a szőrének megfelelő kefe

- egy-két játék (pl. kötél, labda)

- fekhely (ha jót akarsz magadnak, akkor mosható huzatos)

- kakiszedő zacskó (bizony, nem hagyjuk az út szélén, meg más ablaka alatt)

- gravírozott biléta

- jó minőségű kutyatáp szakboltból, nem a sarki teszkóból (maradékot ne egyen, nem tesz jót, hízlal és fűszeres, meg a plusz hús is árthat, a jó tápban minden benne van - ha hússal akarod etetni, ami egyébként remek dolog, nézz utána a BARFnak, csontot meg egyébként se kapjon főve a kutya, inkább nyersen bármit, kivéve a sertést-vaddisznót, de azt viszont szigorúan jól meg kell főzni)


Így hirtelen ennyi. Tudd, hogy elég sok költséget vállaltál magadra a kutyával, nem csak etetni kell, de oltatni, féreghajtani, bolha-kullancs elleni védelméről gondoskodni, ha beteg lesz, dokihoz vinni, elég súlyos összeg tud lenni egy kutya tartása. De elsődlegesen az eredeti gazdáját vagytok kötelesek megkeresni, lehet, hogy várja valaki haza.

2015. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 piriiiii ***** válasza:
Szerintem a kérdező nagyon is azon van, hogy megtalálja a gazdáját, csak, mint le is írta, vannak más dolgai is. :)
2015. máj. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Prémium kutyatápot,nagytestű kutyának.Az biztosan nem fosatja meg.Farhátat adhatod nyersen is,felesleges főzni,de két három darabnál ne legyen több.Hirtelen ne adj sokat enni és csak napi egyszer,mivel ha ėhezett szintén meghajthatja.
2015. máj. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Van pár rendelő, ami 8-9-ig nyitva van, pl Pesten a Minivet, Primavet. (Azért is jó ezt tudni, mert ha úgy alakul, hogy nem lesz meg a gazdája, megtartjátok, és az élete során bármi betegsége lenne a kutyának, sok múlhat azon, ha nem kell hétvégéig várni az orvoshoz vitellel.)
2015. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Josera Festival középkategóriás táp. Ár/érték arányban az egyik legjobb!
2015. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!