Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagyon nagyon kezdő...

Egy nagyon nagyon kezdő gazdánat adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap az út szélén találtunk egy kóborló kutyust a férjemmel. Nem volt szívem otthagyni. Olyan 1 év körüli, keverék, talán nemétjuhász féleség lehet. Otthon megfürdettem, mivel este volt így kaját nemtudtam neki venni, de volt a hűtőben némi páriszi és szalámi, azt odaadtam neki, mi inkább rendeltünk kaját. Most indulnék vásárolni, de mivel fingom nincs mit kell vennem ezért SOS segítségre van szükségem. A gondolatmenetem az, hogy a maradékot kapja, tápot, és vennék neki farhátát. A farhátat simán meg kell csak főzni? Milyen tápot vegyek? Segííítsééég.


22N


2015. máj. 12. 10:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ne adj főtt csontot a kutyának! Ha mindenképpen farhátat akarsz neki adni, akkor add nyersen! Főve/sülve a csont felsértheti a tápcsatornát és komoly szorulást okozhat.


Szerintem amíg nem olvastatod le a chipjét (az csak pár nap, még ha hétvégén is mentek), vegyél egy kisebb csomag tápot. Mondanám, hogy jó a legolcsóbb is, de az a baj, hogy ha eddig nem pontosan ugyanazt kapta, amit veszel neki, akkor a rossz minőségű táptól biztos, hogy hígfosást kap.

Szóval vagy végy egy nagyon jó minőségű tápot, vagy vegyél neki nyers húst (disznó nem lehet). Mondjuk farhátat és szívet/zuzát. Így a legolcsóbb, és valószínűleg nem lesz baj.

2015. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Jo minosegut tap pl a Brit, az Acana, a Josera stb. Neten rendelve a legegyszerubb es a legolcsobb, ajanlom pl a tapfutar.hu oldalt, mi evek ota innen rendelunk. Fontos, hogy az osszetevok kozott a hus legyen az elso helyen, ne tartalmazzon izfokozot, szinezeket es minel kevesebb gabona legyen benne.
2015. máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos választ :)
2015. máj. 12. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!