Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furminator tényleg tönkre...

Furminator tényleg tönkre teszi a kutya szőrét?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy durva és kemény lesz tőle a kutya szőre? Azt is hallottam róla, hogy kiállítási kutyán nem szabad használni.
2015. máj. 12. 11:25
 1/10 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Butaság.

A Furminator kiszedi az elhullott aljszőrt, nagyon hatékony, sokszor még a kutya szereti is. (Az enyém imádja, ha nem gubancos a szőre és nem húzza neki, mert akkor olyan, mint ha vakargatnám.)

Nem lesz kemény a szőre, ez is fals információ. A fésüléstől nem keményedik meg egy állat szőre sem.

S kiállítási kutyán is olyan fésűt használsz, amilyet szeretnél. Nem kritérium sehol az, hogy a kutya elhullott szőrrel teli bundában álljon ki.

2015. máj. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Olvastam róla, hogy sokkal szebb és dúsabb lesz a bundája. Nekem ez pont kapóra jönne mert szegény most eléggé vedlett bundájú. Főleg a szoknya résszel vagyok bajba. Két kutyám van, egyenlőre a hobby ebzeten próbálom ki mert a kiállításin nem merem. Ha látom, hogy a hobbynak jót tesz akkor kipróbálom a másikon is ( egy fajtájúak és hasonló a szőrminőségük)
2015. máj. 12. 11:41
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Állítólag van olyan szőrtípus, aminek nem tesz jót, bár nem egészen értem a logikáját. Én eddig akárhány kutyán használtam, csak jót tett a szőrének, kiszedte a felesleget, jobb lett nekem is meg a kutyának is, minőségi változást amúgy nem érzékeltem a szőrminőségben. De ha van is, ne úgy képzeld el, hogy egyik nap van mondjuk egy selymes szőrű bordered, másnap meg egy fekete-fehér vaddisznód. Ha van is változás, olyan minimális, hogy azt tenyésztőkön meg bírókon kívül nem nagyon veszi észre senki, te sem.
2015. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Azért mielőtt a kiállítási kutyán kipróbálod, kérdezd meg a tenyésztőjét, hátha van erről tapasztalata :)
2015. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincs tapasztalata róla. Azért mondom, hogy előbb kipróbálom a hobby kutyán.
2015. máj. 12. 11:46
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Annyi trükkje van, hogy mindenhol egyenletesen használd, különben "csíkos" lesz a bundája, látszani fog, hogy hol szedett ki több aljszőrt.
2015. máj. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
Az enyémnek teljesen tönkretette a fedőszőrét. Hetekbe telt, mire regenerálódott. Ráadásul olyan aprók a fogai (pengéi), hogy a bunda mélyebb rétegeiből egyáltalán nem szedte ki a csomókat. Azóta én nem mertem vele kísérletezni. A cicán viszont néha használjuk és ismerősök is kölcsön kérték párszor, mert nekik bevált. Próbálkozni kell!
2015. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Furminátort nem lehet minden fajtájú kutyára használni!!!


Milyen fajta kutyád van?


Kiállítás előtt ne szedd ki belőle az aljszőrt. Ha ki akarod szedni az aljszőrét akkor egy darabig nem viheted kiállításra,mert más lesz a szőr tartása.

Jobb lenne a kutya tenyésztőjétől,kozmetikusától ezt megkérdezni.

2015. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Újfoundlandi 2 éves kan kutya és a társa úgyszintén újfoundlandi de ő fekete-fehér és 5 éves.
2015. máj. 13. 09:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Furmi helyett a coat-king vagy gereblye jobb!


[link]


[link]



De kiállítás előtt ne használd!

Mint írtam egy kozmetikust vagy tenyésztőt hívj fel ezzel kapcsolatban.


Nem tudom miért lettem lepontozva,tényleg nem való minden fajtához a furminátor. Példáúl egy Havanese-nek a gazdája szétcseszte ezzel a kutya szőrét!

2015. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!