Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák energiaszintje! Mikortól?

Kutyák energiaszintje! Mikortól?

Figyelt kérdés

Akiknek magas energiaszintű kutyája van, azokhoz lenne kérdésem. Nagyjából mennyi idős kortól lehet látni, hogy ez a kölyök magas energiaszintű lesz?

Azért a magasat kérdezem, mert mikor még tök pici, akkor még lehet azt mondani, hogy jó, még csak pici kölyök, sokat alszik stb.

Köszi a válaszokat.


2015. máj. 12. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8 hetes kortól már simán látszik. Itt nem az alvás mennyiségéről van szó, hanem az ébrenlét minőségétől. A magas energiaszintű kiskutya ébren pörög, az alacsony meg sokkal nyugisabb.
2015. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
A tenyésztő megmondja, hogy melyikben merül nehezebben az elem. Látszik már egész picinek, hogy melyik kölyök élénkebb és melyik ráérősebb, főleg ha az embernek van viszonyítási alapja, mert felnevelt már pár kölyköt meg almot.
2015. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok minden látszik, mikor elüldögélsz kicsit az alomnyi kölyök között. Én 6 hetes korában már kiválasztottam a kutyámat (csak később hoztam el), mert már akkor láttam, milyen lesz a jelleme, és nem is csalódtam.

Vannak különféle kölyöktesztek, keress rá gugliban, ha már tudod, hogy kb. mit kéne figyelni, az is sokat segít.

2015. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy meglevő kölyökről beszélünk. Egyedfüggő igen, de mégis a fajtához képest meg vagyok lepve, hogy mennyire nyugis. 4 hónapos lesz a héten. De szerintem akkor ő már tuti nem lesz pörgős kutya. Mielőtt félre értenétek, ÖRÜLÖK neki, hogy nem annyira pörgős, mint sok ilyen fajtájú kutya. A tenyésztő nem mondott semmit az energiaszintekről, mert engem nem az érdekelt annyira, meg nem is ez alapján választottam. De ez egy plusz pozitívum akkor :D
2015. máj. 12. 13:34
 5/11 A kérdező kommentje:
Az ébren töltött idő pedig nála olyan, hogy lakásban lakik, néha elbirkózik a macskával, vagy egy-egy játékkal. Sétakor meg inkább cammog, laza pórázon (hurrá). Sőt, sokszor mögöttem jön. Ha kutyát lát, akkor felélénkül, de nem a bolodulás szintjéig. Futtatón, ha nincs senki, leül mellém botot rágni, meg szaglászik. Ha jön kutya és lehet vele játszani, akkor eljátszik, olyankor rohangál, de nagyon hamar elfárad és ha elfárad, akkor kb nekem kell húzni hazafele. Akkor ő átlagos energiaszintűnek mondható?
2015. máj. 12. 13:38
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Inkább már lassúcskának is mondanám ez alapján :)
2015. máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És úgy képzeld el, hogy egy boxerről van szó! :D:D:D
2015. máj. 12. 13:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát nem biztos, hogy ez ilyen örömteli dolog.
2015. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért? Nekem előtte egy extra magas energiaszintű kutyám volt. Tudom, milyen a másik véglet.
2015. máj. 12. 14:41
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

A fajta szempontjából nem biztos, hogy szerencsés, ha a kutya már négy hónapos korában olyan lassú, mint egy tíz éves golden. Mégiscsak munkakutya, terhelhetőnek kéne lennie, aktívnak, pörgősnek, lelkesnek. Oké, hogy vannak kevésbé tuti egyedek minden alomban, de azért ez kicsit túlzásnak tűnik.

Nem szidni akarom a kutyádat, ne vedd magadra, csak aztán ebből lesz az, hogy

a) az ember sportra keres kutyát, vesz egy ilyen boxert, aztán vakarja a fejét, hogy mégis mihez kezdjen vele

b) látják az emberek, hogy de jó fej nyugis kutya ez a boxer, vesznek egyet maminak, hogy ne legyen egyedül, aztán vagy húsz kiló túlsúly lesz a kutyán és akkor fog vele bírni a nagyi, vagy fél éves korában kivágja, mert rombol meg harap meg nem lehet sétáltatni, esetleg jön a combnyaktörés.

2015. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!