Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki szintén...

Van itt olyan, aki szintén maradékkal IS etet?

Figyelt kérdés
Miért olyan rossz, ha néha kap azt is a kutya? Csakmert itt egyszerre ráförmednek arra, aki maradékot is a kutyusnak. Létezik olyan ember, aki soha semmilyen formában nem adott még maradékot?
2015. máj. 12. 15:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
83%
Itt vagyok peldaul en. Preamiumtappal etetunk, de ha marad valami, megkapja. Kb 1-2 hetente egyszer kap maradekot a kajaja melle vagy akar helyett, ha van eleg. Emellett sokszor a maradekbol valogatom ki a jutalonfalatnak valot is, ha van olyasmi. Termeszetesen gondosan szetvalogatjuk, amit kap, nem adunk olyat, ami kifejezetten arthat (pl fott csirkecsont, csoki, edessegek). En sem ertem ezt a hisztit itt, ha megkapha a kolbasz veget a kutya, sokan szivrohamot kapnak, hogy "Uristen fuszer!!!". Egeszseges kutyanak nem szabad, hogy egy keves maradektol baja legyen! Mas a helyzet a nagyon kistestuekkel, pl egy csivavanak egyszeruen tul sok az a kis kobaszveg is a testehez kepest, meg a nagyon erzekeny gyomru, allergiara hajlamos kutyakkal. Naluk tenyleg nagyon oda kell figyelni. Az sem jo, ha a nornal kajajanak tul nagy szazalekat teszi ki a maradek, pl minden nap azt kap. De eros tulzasnak, ami itt folyik a maradekok korul. A kutyak evezredekig ettek ezt, ami persze nem jo, mert kb szalonnaboron es kenyerhejon eltek, de akkor is, lathato, hogy nem tomeny mereg a maradek kutyanak.
2015. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%
A mienk azért nem kap, mert allergiás. Persze, ha nem lenne az akkor se maradékon élne, csak néha kapna pár falatot.
2015. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%
Olyan valószínűleg nincs, aki soha nem ad semmi maradékot a kutyának, de nagyon mást jelent maradékkal etetni, mint néha maradékot adni a kutyának, nasiként. Pár falat nem neki való kajától semmi baja nem lesz, de ha az étkezésének szerves része a maradékevés, és számottevő mennyiséget eszik meg fűszeres, zsíros, nem a kutyának megfelelő arányban összeállított táplálékból, az már baj, azért igenis beszólunk.
2015. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6848082-egy-n..


Ez a kérdés ihlette az enyémet! Itt a kérdező azt írta, hogy maradékot, tápot és farhátat szeretne adni a kutyának. Erre jöttek a válaszok, hogy MARADÉKOT NEHOGY!


Terméstesen énsem adok az enyémeknek minden nap, mondjuk úgy, hogy a kajája kb 30% maradék.

2015. máj. 12. 16:10
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverd össze a dolgokat. Teljesen más egy kutyának néha adni egy kis maradékot, mint azzal etetni. Ha nekünk marad olyan, ami szerintem neki való, akkor azt megkapják, de ez legfeljebb néhány falat naponta. Aki azt mondja, hogy maradékkal eteti a kutyáját (minden nap, vagy táppal felezve), rettenetesen pazarlóan főzhet, nekünk sose marad annyi, ami elég lenne egy közepes testű kutyának. Másrészt a kutya ragadozó, az ember meg mindenevő, épp ezért előbbinek nem az való, ami utóbbinak. Ráadásul a legtöbben a maradék alatt a lerágott csontot meg a maradék krumplit értik: a főtt/sült csont végbélelzáródást és tápcsatorna sérülést okozhat, a krumplit meg nem igazán hasznosítja a kutya.
2015. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
63%
A kajája kb 30%-a maradék, az elég sok. Miből áll ez? Sült csont?
2015. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
47%
És ha azt mondanánk, hogy a kajáának 30%-a szutyok táp, pedigré vagy ilyesmi, az is legyen rendben? Vagy ha egy emberről beszélnénk, a kaja 30%-a csokitorta? 30% sok, az a kaja harmada gyakorlatilag.
2015. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Akár sült csontot is esznek. 3 gyerekünk van, aki marha válogatósak, konkrétan van olyan hogy megforgatják a villával és "anyaaaa nem kééérem". Na azt természetesen a kutyák eszik meg. Lehet ez pörkölt, tészta, rizs, csont, főzelék vagy éppen leves. Egyedül a kenyeret nem adom nekik oda, mert csak játszanak vele és szétmorzsolják a házban.

De egyébként középkategóriás tápot esznek (Brit) és szárnytövet vagy éppen farhátot.


Na tehát olyat rólam nem lehet írni, hogy pazarlóan főzök :)

2015. máj. 12. 16:21
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a te dolgod, mit engedsz meg a gyerekeidnek. :)


Főtt/sült csontot ne adj. A többibe végül is nem hal bele a kutya, de a csontot tényleg csak nyersen kapják meg, mert nagyon csúnya problémákat okozhat egyébként.


A Brit egy jó táp.

2015. máj. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Na ez a főtt/sült csontos dolog újabb kérdést érdemelne, lehetne vitatkozni rajta napestig :)


Nézd, ez nem olyan hogy én most mit engedek a gyerekeimnek és mit nem. Te talán a gyerekedbe tömöd a kaját? Mert én nem, ha nem kér akkor éhes marad. Én főztem nekik, a többi már rajtuk áll :)


Én évek óta vallom ezt a "vegyes" etetést, eddig még nem volt semmi probléma. Természetesen járunk orvoshoz, őis fejethajtott erre. Én főzöm nekik a husit, mert nyersen csak nyalogatják, illetve én félek a szalmonellától is (csirke)

2015. máj. 12. 16:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!