Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekünk?

Milyen kutya való nekünk?

Figyelt kérdés

- párom éjszakás, én tanuló vagyok

- ebből adódóan szinte mindig lenne valaki otthon a kutyával

- sétáltatás úgy tudnánk megoldani: reggel 5-8 között valamikor (attól függően, melyikünk viszi el), délután 2-5 között valamikor, illetve kb 5 után bármikor (attól függően, én mikor érek haza)

- párom kistestűre szavaz, mert azt "jobb" lakásban tartani, hiába magyarázom, hogy nagytestűt is lehet, ha le van mozgatva.

- nyugodt fajtát szeretnénk, akivel nem futni kell egy órán keresztül, hanem elég neki a nyugodtabb séta, illetve elfekszik a lakásban is nyugodtan. (bár lehet ehhez a kritériumhoz nem kell nyugodt kutya). a lényeg, hogy ne valami pörgős vakarcs legyen.

- lehessen a kutyával utazni néhány órát (2-3) buszon, vihessük magunkkal kirándulni (szóval legyen család centrikus)

- jöjjön ki jól más kutyákkal (ha családhoz visszük magunkkal)


Milyen fajtákat ajánlotok?


2015. máj. 13. 12:15
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem menjetek be egy menhelyre és mondjátok el ezeket a dolgokat ott, a gondozók biztosan tudnak hozzátok illő kutyát ajánlani. Vannak kicsik, nagyon, fiatalabbak, idősebbek, szóval van miből válogatni.
2015. máj. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
80%
Menhelyről hozzatok, mivel nincs konkrét elképzelésetek. Ott elmondjátok azokat a dolgokat, amiket ide leírtál, és biztos tudnak segíteni! Az meg, hogy kijön-e más kutyákkal,a szocializálástól függ. Ha egyik kutya sincs nevelve, nem találkoznak más kutyákkal, akkor nem valószínű, hogy jól kijönnek a fajtársakkal, ezért kell már kis korban nevelni!
2015. máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
nos, a menhely lenne a egyetlen hely, ahonnan nem hoznánk... nem gonoszságból. pont azért, mert ha odamennék, egyszerűen végigsírnám az egészet, láva a sok ártatlan állatot, és legszívesebben mindet hazahoznám.
2015. máj. 13. 12:25
 4/40 anonim ***** válasza:
78%

Huhh, hát ezt a hozzáállást sosem tudtam megérteni, de mindegy...


Remélem, azért tisztában vagytok azzal, hogy egy törzskönyves kutya 100-120 ezer forintnál kezdődik, és esélyes, hogy várnotok kell rá.

2015. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem valamilyen agár kitűnő választás lehet nektek (bár a többségük nagytestű): igazi kanapékutyák, és elég nekik egy 5-10 perces sprintelés (póráz nélkül) és utána fel sem kelnek a kanapéból (tapasztalat :))


Ezenkívül még ami szóba jöhet szerintem:

bichon frise, boston terrier, japán spicc, cavalier king charles spániel, papillon, tibeti terrier, yorkshire terrier


De ha ne feltétlenül szeretnétek fajtatisztát, akkor nyugodtan látogassatok el egy menhelyre, ott elmondjátok az igényeiteket, és tudna nektek kutyá(ka)t mutatni :)

2015. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 bollocks ***** válasza:
100%
Keress ideiglenes gazdinál levő menhelyi kutyát, nem kell látnod a többi szenvedését, mégis egy rászoruló kutyán segítesz.
2015. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
85%

Yorkshire Terrier-t semmiképpen sem ajánlom nektek. (Bocsi, utolsó)

Ők nagy energiabombák, én a napi 4x1 óra intenzív! sétával se tudom teljesen lefárasztani, állandóan pörög, de persze imádom. :)

2015. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
61%
Az komoly. Azért nem mented meg egy árva kis élőlény életét, mert kívül esik a kis komfortzónádon, hogy szenvedést láss? Hát adja az úristen, hogy ne legyen soha bajod, mert akkor az emberek ugyanígy fognak átlépni rajtad. Pénz kellene a nagybeteg gyereked műtétjére? Hát adnék én szívesen, úgyis épp adakozni indultam, de neked nem adok, hogy ne kelljen látnom a beteg gyerek szenvedő kis arcocskáját, mert nekem attól rossz kedvem lenne -.-
2015. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

4-es, ki mondta, hogy törzskönyves kutya kell?

képzeld, van egy német juhászom (vagyis a szüleimnél), anno kerek négy ezer forintért vettük. tenyésztőtől. igaz, papír nélkül. és igen, fajtatiszta kutya.


5-ös, köszönöm :)

2015. máj. 13. 12:39
 10/40 anonim ***** válasza:
73%
Nah erre inkább nem írok semmit, akinek van energiája, homályosítsa fel a kedves kérdezőt.
2015. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!