Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyás kérdések (? )

Kezdő kutyás kérdések (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok


Van egy 9 hetes kiskutyám és szeretnék néhány dolgot megkérdezni:


Szerintetek az baj ha soha sem néz a szemembe?

Van néha, hogy teljesen bepörög és ilyenkor nem tudom leállítani. Mi a teendő?

Meddig fog tartani a rágcsálás kb.? Mert próbálom már most pórázhoz stoktatni, de azt is megrágcsálja

Az első napokban ha magamhoz hívtam vagy elindultam valamerre rögtön utánamjött most viszont akármilyen érdekes is próbálok lenni nem jön oda amikor hívom.


Előre is köszi a válaszokat


A kicsi border collie,golden retriever(?) keverék és szuka



2015. máj. 13. 14:57
 1/9 anonim válasza:
1%

Amíg nincs féléves addig bébikutya. Úgy is viselkedik mint egy bébi.

Majd később fog a szemedbe nézni nyugi. A kiskutyák szeretnek játszani, utána elcsendesedik rendszerre kell szoktatni de sohasem erőszakosan!!

Ahogy neveled olyan lesz. Pont mint egy ember.

És ha mondják neked azt a Falkavezér nevű baromságot azt ne vedd be...Minden kutya más és más személyiség.

Az enyémet úgy nevltem mint egy elkényeztetett gyereket és olyan is lett de nagyon inteligens kutya.

Tudja hogy mit szabad és mit nem.

Egyébként 9 hetesen még el sem szabadott volna hozni.

A pórázt egyelőre hagyd és ne is nagyon vidd ki sétálni mert nem bír sokat, túl kicsi még.

2015. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem baj, ha nem néz a szemedbe. Nem is kell, hogy szemezzetek :)

Amikor nagyon bepörög, és nem bírsz vele, szólj rá hogy "elég" (pl.) és hagyd ott, na játssz vele tovább. Ne engedd, hogy téged harapjon.

Rágcsálás még sokáig fog tartani. Adj neki sok nekivaló rágnivalót. A pórázt ne engedd, hogy rágja. Határozottan vedd ki a szájából. Ha elengedi, cserébe adhatsz egy botot pl. rágni neki. Gyakoroljatok minden nap, többször rövid ideig.

Kedvesen, leguggolva hívd most még, amíg babakutya. Ha odamegy, jutalomfalatka, dicséret, játék (labdázás, rongyhúzás - ez utóbbi még óvatosan). Mindig azt érezze, hogy jó hozzád odamenni.

Röviden: szeretettel, de határozottan és következetesen bánj vele.

2015. máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A szemkontaktust az esetek többségében tanítani kell. Mindenesetre ilyen pici korban még nem várható el. Nagyon kalandozik a figyelme, ráadásul szörnyen magasan vagy hozzá képest (te se bámulsz fel a templomtoronyra spontán), és a kutyáknál a szembenézés mást jelent, mint nálunk. Apránként tanítgasd. Adj valami magas, érdekes hangot (én pl. cuppogtam vagy nyávogtam a kutyámnak), de a nevét is mondhatod, ha már hallgat rá, és ha rád néz, jutalmazd meg. De azt is csinálhatod, hogy az orra alá dugsz valami jutalomfalatot, aztán lassan felemeled az arcod mellé, és ha a kutya követi a tekintetével, megkaphatja. Előbb-utóbb rá fog jönni, hogy mit vársz tőle.


Ami a pörgést illeti: border collie-származék, mit vártál? :) Fáraszd el jól. Ennyi idősen már taníthatsz neki trükköket, de ha testileg is elfárad, az is jó. Hadd viháncoljon, kölyökkutya. Ne birkózd le, ne fogd le, azzal nem jutsz előre.


A rágcsálás minimum addig tart, míg ki nem nőnek a maradó fogai (4-5 hónapos kor). Adj neki jó minőségű műcsontot (ne a Pedigree vackokat) vagy főtt sertéscsontot, hadd melózzon vele. Ha azzal kiéli a rágcsálhatnékját, könnyebb lesz letiltani a pórázrágásról és a többiről. Ha szájba veszi a pórázt, határozottan szólj rá, hogy "Nem!", és picit rántsd meg. Finoman, nehogy megsértse a fogát, de az nem baj, ha kellemetlen neki. És főleg az első időben, míg megszokja, hogy valami lóg a nyakán, próbáld úgy helyezni a pórázt, hogy a tarkóján, hátul legyen. Ha nem a pofája mellett fityeg, nem is olyan erős a késztetés a rágcsálásra.


Ha nem követ automatikusan, ami kiskutya-ösztön, akkor próbálj elszaladni, esetleg leguggolni, és magas, kedves hangon hívni. Ha, mint mondod, ez se válik be, menj picit közelebb és valamivel csábítsd el. Mondjuk egy játékkal. Nekem ilyen célra bevált a "horgászbot" (egy bot végére madzagon rákötött rongy): kiveted a horgot, párszor elhúzod a kutya orra előtt, aztán mikor ráizgul, magad felé húzod, közben lelkesíted, dicsérgeted, és ha odaért hozzád, megjutalmazod = megkapja a zsákmányt. De pl. az én kutyáim ugyanúgy rámozdultak egy hosszú fűszálra.

A lényeg, hogy mindig valami nagyon pozitív dolog érje, mikor odamegy hozzád. Ki fog alakulni a kötődés, ne félj. Ha nagyon eltávolodsz tőle és magára marad, úgyis keresni fog.

És ne felejtsd el, hogy az ilyen pici kutyák látása még elég rossz, nem látnak kb. 10 méternél távolabb, szóval ha kikerülsz a látóteréből, akkor inkább csak a hangodat tudja követni. Teszteld le egy nagyobb, védett területen, pl. egy kutyamentes kertben (míg nincsenek meg az oltásai).

2015. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kutyák, akik közelrõl nem szetetnek közvetlenül az ember szemébe nézni, mert nem akarnak provokálni. Kutyáknál, ha az egyik a másik szemébe bámul az agresszió, dominancia jele. Nem akar veled konfliktust, te vagy a fõnök számára. Az én kutyám is ilyen, a földrõl persze rámnéz, de ha pl felemelem a fejemmel egy magasságba, nézeget jobbra balra, ha kell, becsukja a szemét, csak ne kelljen szemezni.


A kiskutyák pedig mozgékonyak, tele energiával, próbálj meg több idõt tölteni a lemozgatásával. Napi többszöri sèta, otthon játék, attól függ, mit szeret, labdázás, kötélhúzás stb. Le kell vezetni a felesleges energiáit.

Ha nagyon ugrál ezután is, szólj rá, találj ki egy hatàrozott egyszerū vezényszót, mint Elég! vagy Maradj!.


Rágcsálni meg fog még egy darabig, mert jönnek a fogai...mindent távolíts el, amit el tud érni, papucsok, egyebek. Vegyél neki egy rágókát, akár ehetõt, ha valamit rágcsálni kezd szólj rá és add neki oda a játékot helyette, majd ha azt rágcsálja dicsérd meg.


A behívást pedig gyakorolni kell, használhatsz jutalomfalatot és mindig nagyon dicsérd meg, ha sikerül, amit kértél. : )

2015. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)
2015. máj. 13. 16:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Az egyik kutyám amit találtunk, nem annyira néz a szemembe, alázatos és félős, de rendes, kedves kutya. Ezt én annak titulálom, hogy voltak rossz élményei biztos amikor nem volt még velünk, lehet, hogy belerugtak, mert kicsi és így nem bízik feltétlenül az emberekben, és azért nem néz a szemünkbe. Nem biztos hogy ez így van, csak én gondoltam.


A másik kutyám, amit kiskora óta nevelek, az mindig a szemembe nézett erősen, szúrósan és provokálóan, és végül ő lett a két kutya közül a nagyobb gengszter, ő az aki ráveszi a másikat a rosszalkodásra mindig. De őt is meg tudtam tanítani amire akartam, tehát nincs jelentősége a dolognak.

2015. máj. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves első! 9 hetesen szerinted miért nem lett volna szabad elhozni, amikor már 8 hetes kortól el lehet?
2015. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A pórázt nem érti mire jó, mire megkapja az utolso oltást es mentek sétálni, az utcán mar nem lesz izgalmas rágcsálni a pórázt
2015. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%

Persze 3 hetes kortól is hozd el nyugodtan....

Én az enyémet a Domoszlói Vadász Kennelben vettem 150 ezerért és 3 hónapos kora alatt nem is adták oda. Addig az anyjával volt meg a többi kiskutyával. Gondolom az oltások miatt, meg mert túlon picike!

Tegyél még fel ilyen hü..e kérdéseket!

2015. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!