Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biztos jó döntés lenne elaltatni?

Biztos jó döntés lenne elaltatni?

Figyelt kérdés
Van egy 11 éves nagy testű keverék szuka kutyánk. Nagyon jó kutya volt. A szerepét tökéletesen elvégezte, és szeretetteljes kutya. 5 évvel ezelőtt a másik kutyánkat is gond nélkül befogatta.
2015. máj. 14. 18:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ne fejeztem be, tovább írom.
2015. máj. 14. 18:43
 2/14 A kérdező kommentje:

Szóval 11 éves, és süket lett...noha nem teljesen, inkább nagyot hall. Fáj a füle is. Emiatt gyakran rányitjuk az ajtót, van hogy rálépünk véletlen. Az orvos csak fülcseppet adott rá, de nem lehet beadni neki, mert ha megfogjuk a fülét, harapni próbál, nem hagyja. Gondolom a fájdalom miatt. Mamának már többször nekiállt, meg is harapta, de szerencsére nem erősen, nem lett belőle baj. Fiatal korába ilyet nem csinált volna. Tudta mi a határ. Az utóbbi 1-2 évben lett ilyen beszámíthatatlan. Daganatok vannak a hasán, sokat alszik, már nem nagyon jön oda, hogy megsimogassuk. Szinte látszik a szemén hogy szomorú.

Van egy másik kutya, itt nálunk (az öreg mamánál van), de itt nem maradhat, és szeretnénk elvinni mamához, mert kell a ház védelmére nagy kutya. Nem tudom befogad e ismét másik kutyát. 5 évvel befogadta az enyémet, de azóta sokat öregedett....mamának sok lenne 3 kutya, de ezt ami itt van nagyon megszerettem, és ha nem visszük, elvitetik a sintérekkel a hétvégen. Ha nem fogadja be, akkor sajnos el kéne altatni hamarabb. Amúgy is gondoltunk rá, de nagyon sajnálnánk és bűntudatunk lenne. Nem szeretnénk tovább szenvedtetni, de az elaltatás mégis olyan mint ha szándékosan megölettük volna.

2015. máj. 14. 18:49
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

A daganatok mérete steroid injekcióval is csökkenthető! Emiatt nem kéne elaltatni!

Miért akarják elvinni a sintérrel a kutyádat?

2015. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Még nem az enyém. Idejött, mint kóbor kutya. Akkor kb 12 hetes lehetett. Nem családi, hanem társas ház. Az az indok, hogy elviszi a kint hagyott cipőket a lépcsőházból, és ugrál...szóval ez az a komoly bűne egy kölyökkutyának.
2015. máj. 14. 18:55
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem is a daganatok a gond, orvoshoz vinnénk vele, de nem beszámítható. Bármilyen véletlen apróságért meg akar harapni, morog, vicsorog...tudom hogy öreg, és fájdalmai vannak.
2015. máj. 14. 18:56
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Értem. Azért akarod elaltattatni az öreg kutyust mert kell a hely a kölyöknek. Kezeltetni kellett volna az öreget!!!
2015. máj. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem azért akarom. Kiforgattad a szavaim. Azért, mert megharapta mamát, és gondolom szenved. Írtam, hogy voltunk orvosnál, de nem engedi hogy cseppentsünk a fülébe. Lefogni nem lehet, olyan nagy.
2015. máj. 14. 19:13
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Te amúgy minek fogadsz be kutyákat??? Nem azért, nemes dolog, de hogy a nagyanyádhoz hordd mert nem tudod hova tenni, s ezért még ki is akarod nyíratni azt aki ott van otthon, számomra érthetetlen. Az állattartás nem csak abból áll, hogy lerakjuk a kutyákat valahol, és ha beteg, öreg lesz akkor elaltatjuk.
2015. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
A kölyköt ki fogja nevelni? A nagymami? Kötve hiszem. Figyelj, szereltess egy riasztót a nagyinak, ne kutyákat hordj hozzá a biztonsága érdekében!
2015. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy másik orvoshoz.
2015. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!