Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Semmilyen gallér nem működik....

Semmilyen gallér nem működik. Nagy baj, ha időnként nyalja a sebet?

Figyelt kérdés
Az ivartalanítás sebét. 9 hónapos kan. Az a baj, hogy az orvos által rárakott gallér elég rossz volt, ez az egyszerű, éles szélű, és elérte a sebet, az éles szélével jól szét is vakarta. Az orvos mondta, hogy Neogranormon, és ragasszuk le a gallér szélét. Sajnos a kutya pont olyan méretű, hogy a méretben egyel nagyobb gallér már orbitálisan nagy, mozogni sem tud benne, ez meg pont olyan, hogy éppen eléri. A kutyaboltban végül vettem egy pont ekkorát, aminek a széle védett, nem karcolja össze, de így is ügyeskedve eléri, mert véköny, hajlékony kutya. Az egyel nagyobb (hosszabb sugarú) gallért pedig nem lehet elég szorosra tenni a nyakán, egy mozdulattal letolja magáról, még szűkre állítva is. Az orvos azt mondta, hogy a gatyát is le fogja szedni. Én nem tudom, hogy ez a nyalás valóban beszélyes e, vagy kicsit túl van lihegve. Kérlek, segítsetek tanácsokkal! Köszönöm!
2015. máj. 14. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jó ha nyalja a sebet, mert hamar elfertőzödhet a seb.
2015. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként az én kutyámon is nagy volt a gallér, gézzel húztuk szorosra a nyakán. Nehezen mozgott vele lakáson belül - csak ott volt rajta - de megszokta, és nem szedte ki a varratokat, nem fertőzte el a sebét.
2015. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én megpróbálkoznék a gatyával. Ha elég alaposan odarögzítitek leukoplasttal, akkor talán fent marad. Ha meg leszeditek, akkor ha hosszúszőrű, kicsit belevágtok a szőrébe, hogy ne húzza ki.

Kötöttem már be így egy növendék boxer mellső lábát : D Az is lehetetlen volt.

2015. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 alice_L ***** válasza:

A kutya szaja tele van baktériumokkal, és ujrafertozi magat a nyalogatassal. Valoszinu nem csak "tisztitani" akarja, egy seb gyakran viszket és igy csillapitja.


Nem tudom milyen méretu a kutyad, de gyerek uszogumi talan ramegy, ilyesmi: [link]

[link]


Ami nekem nagyon, nagyon bejott: ausztral teafa illolajjal lekentem a sebet, meg lehet szokni a szagat (de lassan, nem rozsa) azonal lecsillapul az irratacio és a kutya nyalni sem akarja (ja és ha véletlenul lenyel belole egy cseppet, nem toxikus) ezen kivul fertotleniti. Szunyogcsipéseimre, meg mar mindenre ezt hasznalom. Macskanal ne vesd ba, azoknak mérgezo.

2015. máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Èn most a fiam egy régi, kicsi, sok èvvel ezelôtti alsógatyáját adtam rá, összehúztam a gumiánál és megkötöttem:) Ez egyelőre működik:)
2015. máj. 15. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!