Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya lehet? Kép...

Milyen fajta kutya lehet? Kép lent

Figyelt kérdés

Az utcáról fogadtuk be, kb 1 hónapos körül lehetett. Most kb fél éves és az alábbi képen láthatjátok hogy néz ki. Én mudira tippelek, de hátha valaki felismeri más fajták jegyeit rajta.


Kép:

[link]



2015. máj. 16. 08:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

De édes kis denevér, egyem meg azt a jó fejét. :D


Bocsi, nem tudok érdemben válaszolni, de halál cuki. :D

2015. máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D Egy igazi örökmozgó energizer denevér! :)
2015. máj. 16. 09:20
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Keverék, nagyon helyes :-)

Mekkora? Nekem inkább németjucisnak tűnik a feje, de tényleg lehet mudi is benne.

2015. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Most olyan 40-50 centi körüli lehet a marmagassága, de egyébként most hogy mondod, tényleg hasonlit a pofija a németjuhászéra. Illetve a mudiról ahogy nézem a képeket, göndörebb a szőre és egybefüggő fekete. (bár van foltos barna is)
2015. máj. 16. 09:58
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is valami német juci keverék lehet, nagyon helyes! :)
2015. máj. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mézeslábúra gondolsz? Vagy barna cifrára? Nekem képről inkább agoutinak látszik a kutyád színe (vagyis egy nagyon sötét ordas).


Egyébként igen, szőrre is inkább jucis mint mudis. Persze egy mudi keveréknek akármilyen szőre lehet, és elég heterogén a fajta ilyen szempontból, de elvileg hosszabbnak és legalább hullámosnak kellene lennie a szőrének.


Méretre ha fél évesen 40 centi, akkor még beleférne, ha kan (tekintve, hogy bőven van túlméretes mudi is), ha 50, és még nő ugye egy 5-6-7 centit valszeg, akkor vagy valami nagyméretű fajta a többi felmenője, vagy ez is inkább németjuhászra utalna.


Persze az is lehet, hogy hetedíziglen keverék, de mindenképp egy jól sikerült kiskutya :-)

2015. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Igen azt elfelejtettem leirni, hogy hölgy a kis rosszaság, szóval lehet tényleg inkább nagyobb fajta keveréke. Egyébként okos és gyorsan tanul, a bejárati ajtónkat már majdnem megtanulta kinyitni. :)
2015. máj. 16. 10:50
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Használjátok ki a nagy eszét, és nagyon sok örömed lesz benne :-)
2015. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép kutyus! Nekem volt németjucim, tényleg hasonlít a pofája, a szőre, a színe meg cifra mudis beütés, meg amúgy hasonlít a mudira is. Szerintem nj és mudi keverék, egy ízig-vérig munkakutyád van, aki okos és gazdacentrikus! Gratulálok!
2015. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D Az biztos hogy energikus és gazdacentrikus, na meg tagadhatatlan hogy hálás azért hogy befogadtuk. :) Csak sajnos én városban lakok bérházban, a kutyus meg szüleimnél vidéken, igy csak hétvégente tudok vele foglalkozni.
2015. máj. 17. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!