Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi vagy Landseer?

Bernáthegyi vagy Landseer?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy nem akadály a törzskönyves kutya vásárlása akár külföldről is.


Amit tudok neki nyújtani:

- Nagy kert.

- Télen és rossz időben bent lehet egy a számára kialakított helyen.

- Napi 1-2 óra séta + 1 óra szaladgálás a mezőn.

- Kertben játszás.

- Fürdési lehetőség tóban.

- Háziállatok ( macska, mentett kutya, tyúkok)

őőő azthiszem egyenlőre ennyi jutott eszembe.


Amilyen kutyát én szeretnék? ( Nem tudom ez a kettő alkalmas-e rá!!!)

- Békés és barátságos.

- Nem kell házat őriznie.

- Szeresse a gyerekeket.

- Ritkán ugasson.

- Ne legyen nagyon lusta, tehát napi vagy kétnapi sétát igényeljen

- Szőrét kelljen ápolni, fésülni. ( imádom fésülni a kutyákat és a gyerekek is)

- Lehessen vele például hobby szinten vizimentést gyakorolni ( olvastam, hogy Csehbe és Horvátba például tanítanak is, kedvtelésből is lehet menni)

- Lehesssen vele túrázni ( természetesen fokozatosan a csípője végett)

- Ez nem ide tartozik tudom de szeretnék vele kiállításra járni és ha sikeres akkor fedeztetni ( természetesen szűrések, törzskönyv... minden) A férjem ehhez jobban ért, ők boxerokat tenyésztettek 23 éves koráig a szüleivel.

- Nagy legyen és mackós.


Ami kizárt fajta ( újfoundlandi, leonberger, kuvasz, csuvacs, pireneusi, berni pásztor)


Titeket melyik fog meg és miért? Melyik jobb erre a célra?


2015. máj. 16. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Landseer

A békés barátságos alapból megvan, a gyerekeket imádja. Az ugatás inkább gazdi mint kutyafüggő. Vizimentésre alkalmazzák őker, meg szeret is úszni. Nekünk ilyeb kutyánk volt, és annyit róla, hogy nagyon megbízható helyről kell venni, mert szív és hátproblémái lehetnek (a miénk is szívbeteg lett). De ha jó helyről van akkor ezek kilőve. Nagy és "macis is". Sétálni minden kutya szeret, ez speciel lusta, de nem a sétára, ezzel nem lesz gondod. Bundájával elég sok a gond, de ezek szerint ez neked nem gond.

Szerintem az egyik legjobb családi kutya.

2015. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon megtetszett a fajta és keresgélem a kenneleket.


Te ezek közül melyiket választanád?


[link]


[link]


[link]


[link]


Véleményem róluk:


Jéke kincse ( első link) rengeteg kutyájuk van és ketrecben tartsa őket, 9-10 éves kutyáktól hoz le almot szóval ő kilőve!!!


Második link: Estike Berczy: Szerintem ők már nem foglalkoznak a tenyésztéssel, nagyon rég óta nem volt almuk.


Pearl of csillahill ( harmadik): A szuka szép csak az nem tetszik, hogy az első almából a kutyák olyan apró dalmata szerű pöttyösek lettek és az nekem nagyon nem tetszik. Szóval nem mernék onnan kutyát venni mert nem akarom, hogy apró pöttyös legyen.


Libris hort (negyedik link): Itt vannak jelenleg eladó kiskutyák de nem tetszenek. Olyan furcsa a szőrük. Az sem tetszik, hogy rengeteg kutyája van és rengeteg almot hoz le egy évben.



Igazából egyik sem fogott meg szóval szerintem várok még. Nem sürgős, inkább minőséget akarok venni jó helyről és nem egy rossz vagy beteg kutyát.


Szlovákia is jó lenne de ott csak egy kennelt találtam abban is már ezer éve nem volt alom :(

2015. máj. 16. 10:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a jéki az nem rossz. Ismerőseink onnan vettek két kutyát, és nagyon szépek. Szerintem én is amellett fogok dönteni. Csak nem tudom mikor...
2015. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az nem normális, hogy 10 éves kutyákat fedeztet!!! Nézd meg a képeket, a kutyák ketrecben vannak. A minőséggel nincs baj, de azon sem csodálkoznák, hogy törzskönyvet nem adna hozzájuk. Szerintem ez egy nagyon rossz kennel. 20 Landseer meg 20 Moszkvai őrkutya minimum van ott!
2015. máj. 16. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!