Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Leonbergi valóban olyan...

Gyakorikérdező86 kérdése:

A Leonbergi valóban olyan kutyafajta, hogy szüksége van arra, hogy ha ő úgy akarja beengedjük magunkhoz a házba? Akár ott is aludjon? Azt hallottam, ha nem engedjük, nagyon boldogtalan lesz.

Figyelt kérdés

Még sosem volt kutyám, most vettünk egy családi házat és oda mindenképp szeretnék kutyust. De azt is szeretném, hogy ne csak egy díszkutya legyen, hanem azért a házat is őrizze. Ez sajnos úgy nem kivitelezhető ha velünk alszik a házban.

Előre is köszi a válaszokat!



2015. máj. 16. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hülyeség, ha rendszeresen van foglalkozva vele akkor nem igényli. De először neked kell leírnod, hogy mit tudsz nyújtani neki!
2015. máj. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mennyire tűri az egyedüllétet? Én hétköznap csak késő délután, estefelé tudnék vele foglalkozni, meg persze hétvégén. Apu sokat lenne otthon a műhelyben, kertben, de ő sem simogatná egész nap, csak körülötte lenne. Azért feltalálná magát így is a kutya? Vagy nekünk ez a fajta nem való?
2015. máj. 16. 10:13
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha fokozatosan van szoktatva az egyedülléthez, akkor bírni fogja, persze nem napi 12 órában, hanem maximum 8-9et! Neki is vannak szükségletei.
2015. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha csak késő este de legalább napi 1 óra séta minimum kell neki! Egy idő után megszokná, hogy csak este van a foglalkozás és nappal el lenne egyedül. A leonberger elég mozgékony fajta. Anno egy szukám és egy ivartalanított kanom volt. Még a szuka is ( akik álítólag lustábbak) igényelte a napi rendszeres hosszú sétákat. Ha el volt hanyagolva több mint 2 nap séta nélkül akkor kirágta a növényeket és tönkre tette a kerítést. Azóta már új fajtám van és azzal semmi probléma.
2015. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Neked is van ilyen kutyusod?

És házőrzés szempontjából hogy lehet őt jellemezni?

2015. máj. 16. 10:20
 6/16 anonim ***** válasza:

Embereket csak sötétbe ugatott meg a ház előtt, de amúgy rokonok, barátok bemertek jönni az udvarra akkor is ha nyitva volt a kapu és mi nem voltunk ott. Volt amikor észre se vette, hogy bejöttek, hanem aludt az udvaron xDDD. Jobban csak kutyákat ugatott meg a ház előtt. 3 házzal lejebb van egy leonbergi, de ő sosem ugatott még meg engemet. ( Igazából még a németjuci sem, amerre sétálok és ahány kutyát tudok arrafele egyik sem ugatott még meg ha egyedül voltam) Ami elrettenti az embereket az a nagy teste.


De amúgy manapság házat őrizni egyik kutya sem jó! Bedobnak egy mérgezett kolbászt vagy leütik és annyi. A ház őrzésre ott a riasztó!


Nem egy szomszédom kutyáját mérgezték már meg és egyet pedig deszkával fejbevertek. Szóval azért van nekem riasztóm és kutyám is. A kutya mint hobby a riasztó pedig szolgáll a ház őrzésére.

2015. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Írtad, hogy bedobják a mérgezett kaját. Na nekem ez lesz az elsők között, hogy arra megtanítom, hogy idegenektől ne fogadjon el élelmet. Remélem sikerülni fog.


A várható élettartama kb. mennyi év? Azt olvastam, hogy a nagytestű kutyák között is az átlag alatt vannak. :(

2015. máj. 16. 10:43
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt nagyon nehéz megtanítani, hogy a földön talált kolbászt ne egye meg akkor se, ha nem vagy ott. Ha kölyök korában rágyúrsz (amikor még nem olyan jók az érzékszervei, hogy tudja, hogy valójában be vagy bújva a tujába/ a fa tetejéről lógva várod hogy hibázzon stb), és felnőttként időnként rajtaütés szerűen ismételsz. :D
2015. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Leonbergiknél 6-8 évet írnak, de ismerek olyat, aki 10-11 évet is élt! :) Függ a tartástól, az etetéstől is persze!
2015. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sajnos rövid ideig él a leonbergi, házőrzésre pedig gyakorlatilag alkalmatlan, annyira jólelkű. Kb. ugyanaz mint a golden retriever.
2015. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!