Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős gyerekeket hogy lehet...

Félős gyerekeket hogy lehet hozzászoktatni a kutyához?

Figyelt kérdés

Kuvasz kutyám 2 éves. Kiskorában alapvetően félénk volt, ez később bizalmatlansággá enyhült (sok melóm volt vele).

Sógoroméknak van 3 gyerekük, 2 nagyobbacska (9-10 évesek) meg egy 2 éves.

Sajnos elkövettem egy nagy hibát: egyszer nem voltam ott, mikor a sógornőm látogatóba jött, és az akkor 4 hónapos kiskutya belecsípett a lábába. Letisztáztuk a helyzetet, de a sógornőm ezt elmesélte a gyerekeinek, akik azóta csak akkor hajlandóak bejönni hozzánk, ha a kutya be van zárva.

A kutya már ismeri és farkcsóválva várja az összes többi családtagot, de a gyerekekkel még soha nem találkozott szemtől szembe. Ezzel szeretnék valamit kezdeni.

Amikor ott vagyok, a kutya elég jól kézbentartható, időben le tudom állítani, ha kell, de most kezd "beérni", és 1x-2x volt már olyan reakciója, amin meglepődtem. Igyekszem folyamatosan fegyelmezni, hogy 100% tudjam kontrollálni.

A kutyát gond nélkül hozzá tudtam szoktatni a többi kisállatomhoz, nem bántja egyiket se. De egy 10 éves gyereket mégse dughatok az orra alá, hogy nesze, szaglászd meg, aztán menj a dolgodra.

100% biztos vagyok benne, hogy ha túl lennénk egyszer a bemutatkozáson, a kutya részéről rendben lenne a dolog, nem bántaná őket, de félek, hogy a gyerekek a játékos reakcióitól is megijednének (pl. szereti gyengéden, óvatosan szájba venni az emberek kezét. Sose okoz fájdalmat, de ha hirtelen kirántanám a kezem, keményen megüthetne a foga.)


A gyerekekkel hogy lehet ezt elkezdeni? Nyilván akkor kéne, mikor az anyjuk nincs ott. Hogy próbáljam oldani a félelmüket? Mikor látják, hogy a kutya milyen trükköket tud, bohóckodik, nagyokat nevetnek rajta, de csak ha köztük van a rács. Sajna a kutya egy nagy mamlasz, izomból csinál mindent, még a pacsija is elég fájdalmas tud lenni... Nincs tapasztalatom a gyerekekkel, hogy kéne ezt lekommunikálni velük? Nekik se jó, hogy folyton a kennel felé pislognak, hogy miért nézi őket "így" a kutya.

Megbízható "kutyás" gyerek nincs az ismeretségi körben, hogy legalább a kutyát kiképezhessem rajta. :)


Kutyások, gyerekesek: segítség!


2015. máj. 16. 10:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, az kimaradt: a kutya nem tűri az ölelgetést senkitől 4-5 kiválasztott emberen kívül. A vadidegenektől még a simogatást se. Határozottan kitér, ha neki nem tetsző ember nyúl hozzá, a nyílt fenyegetésre pedig odakap.
2015. máj. 16. 10:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy biztos: semmi olyat ne csinálj, amiről az anyjuk nem tud és nem akar, ez egy nagyon rossz megközelítés és nagyon rossz lesz neked, ha kiderül :)
2015. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jaj, nem úgy értettem, hogy anyuci háta mögött intézném! Dehogy. Csak mondjuk egy "ittalvós" hétvégét szánnék rá, mikor nincs ott anyu zavaró tényezőnek, hogy engem szóval tartson, a gyerekeket meg másodpercenként óva intse.
2015. máj. 16. 12:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor jó, csak kicsit félreérthető volt.
2015. máj. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem talán úgy kéne kezdeni, hogy a gyerekek csak álljanak és ne nyúljanak felé, hanem a kutya szaglássza meg őket. S így tovább lassacskán.
2015. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

meg tudod fogni úgy hogy átöleled és nem tud kiugrani a kezedből?

mert akkor fogd meg úgy és mond meg nekik hogy simogassák meg nyugodtan a buksiját.

2015. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A kutyus 40 kiló és tömör izom. :) Én 55 kg vagyok és nem annyira tömör izom. Meg tudom fogni, ha nagyon muszáj (pl. állatorvosnál), de az inkább lebirkózás, ami nem feltétlen tesz jó benyomást az ijedős gyerekekre. :) Meg a kutya se veszi jó néven, ha lefogva kell tűrnie, hogy számára idegenek megtapizzák.

Engem leginkább az érdekelne, hogy hogy lehet a gyerekekkel megértetni, hogy nem lesz semmi bajuk, csak csinálják, amit mondok. A kutyákhoz értek, a gyerekekhez nem. :P

2015. máj. 18. 21:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Gyerekvállalás kategóriába.
2015. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!