Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság szobakennellel...

Szobatisztaság szobakennellel - hogyan kezdjünk neki?

Figyelt kérdés
Amíg nem szobatiszta a kiskutya, a szobakennelben lehet az idő alatt amíg dolgozunk vagy alszunk, hogy ne piszkoljon össze-vissza a lakásban? Természetesen az első 2-3 hétben itthon lennénk vele (2-3-4 óránkénti sétával). Hogyan szoktassuk a szobakennelbe, hogy ne sírjon? Mit tegyünk bele neki (ágy, víz, játékok...?)? Illetve ha már elég idős lesz ahhoz hogy ne csurgasson be, el lehet tenni a kennelt és maradhat csak a fekhelye?
2015. máj. 16. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez nem jó ötlet.Ha otthon lesztek 2-3 hetet,akkor mindig vigyétek ki 2 óránként,evés,ivás,alvás,játék után.Ha kint produkál,akkor óriási dícséret.Ha baleset van bent,akkor pedig takarítás szó nélkül.Nem kell a kennel,mert feleslegesen összezavarjátok a kutyát.Nem fogja érteni,hogy egyszer miért lehet bent piszkolni,utána miért nem.Nem a kennelhez fogja kötni a benti Wc-zést,hanem magához a benthez.Nem kellene kennel egyáltalán.
2015. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Első, előbb tájékozódj már hogy mi is az a szobakennel (nem pelenka, alom és társai!!!), mielőtt választ írnál.
2015. máj. 16. 21:17
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ott kapjon enni mindig. Amikor jól kifárad, egy jutival berakod és rácsukod az ajtót. Has sír, nem foglalkozol vele. Ki is akkor engedd, ha csendben van. Legyen bent víz, rágni való, egy kedvenc játék, amit csak ott kap meg.Amíg nagyon kicsi, lehet, becsurrant időnként. Én papírt tennék az ajtó elé belülről.
2015. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Namármost. Az elmélet az, hogy egy bizonyos korig (amiben én nem vagyok biztos és fajtától függhet, de 5 hónapos kor tuti) a kiskutya képtelen 8 órán keresztül visszatartani, szóval ez alapján akárhol is van, mindenképpen be fog pisilni, ha túllépitek azt az időd, amit fizikailag képes a kutya kibírni. Szóval ez az elmélet, de mivel mi anno pelussal oldottuk ezt meg, nem tudok a gyakorlatról nyilatkozni.

A szobakennel arra jó, hogy megtanulja, hogy vissza kéne tartani.


A szobakennelbe szoktatást már lehet az első nap kezdeni. Amíg otthon vagytok, legyen mindig nyitva az ajtaja, és amikor már szeret bent (mert imádják, különösen, ha letakarjátok, hogy kis kuckó legyen), akkor el lehet kezdeni először kis időkre bezárni. Fontos, hogy minden bezárás előtt, amikor a helyén van és mielőtt rácsuknád az ajtót, adj neki egy kis jutifalatot - az én kutyámmal így csináltam, és mikor látja, hogy megyek el, már nyomul is a kis ketrecébe.


Később el lehet tenni, de általában a kutyák nagyon szeretik a szobakennelt, szóval szerintem nem érdemes.

2015. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!