Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy nagytestű kölyökkutya...

Ha egy nagytestű kölyökkutya 3 hónapos koráig minden nap lépcsőzik, utána viszont már nem, akkor is egyenes út vezet a csípőízületi diszpláziához?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti. Leírom azt is, hogy nem kell készpénznek venni, hogy kenneltől lenne, a "Nem, mert nyilván szűrve vannak a szülők" válaszok elkerülése végett.
2015. máj. 17. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Konyen lehet, es ez szuresektol, tenyesztotol, szaporitotol fuggetlen.
2015. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi az a lépcső?
2015. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Huhh. Mondjuk 8, amit napi 5x tesz meg fel és le (5x le és 5x fel).
2015. máj. 17. 20:51
 4/7 A kérdező kommentje:
*8 lépcsőfok
2015. máj. 17. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Sosincs egyenes út a diszpláziához, lépcső ide vagy oda. Amúgy én nem tudok róla, hogy a lépcsőzés konkrétan összefüggésben lenne a DP-vel, bár az is tény, hogy nem vagyok szakértője a témának. Mindenesetre a DP kialakulása sokmindentől függ, genetika, etetés, a kutyaizomzatának állapota, sőt, ha feltételezzük, hogy a lépcsőzés ilyen szempontból gáz, akkor a lépcsőfokok magassága is számít, meg az, hogy mennyi idős korától három hónapos koráig lépcsőzik, illetve hogy ugrál meg rohan-e rajta, vagy csak sétál.

Összességében véve szerintem nem érdemes túlzásba vinni a parát, viszont nem kerül semmibe felemelni a kölyköt arra a pár lépcsőfokra biztos ami tuti alapon, úgyhogy könnyű rövidre zárni a témát.

2015. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, a kutya súlyát még nem is említettem, túlsúlyos kutyánál nyilván minden kockázat magasabb, nagytestű kölyköt viszont egyébként is illik inkább soványan tartani, mint elhízlalni.
2015. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

8 lépcsőfok az nem tényező. Persze, ehhez az kell, a kölyök ne legyen túlsúlyos, ne legyen dp-vel terhelt sem elöl, sem hátul,..ami ilyen korban még nem igazán megállapítható.

Nálam a 3 hónapos nagytestű kölyök ennyit tett meg naponta többször a lépcsőházból az utcára. Nem lett dp-s.

2015. máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!