Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Horvátországba készülünk...

Horvátországba készülünk utazni a 3 éves kutyankkal. Kicsi korától van allatutlevele, most fogja megkapni az éves ismétlődő oltasait. Mik a feltételei az utazásnak, elegendő e horvátba az útlevél? Ha május 19. napján beloltatom utazhatok vele 29. én?

Figyelt kérdés

2015. máj. 17. 22:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Mindenre kíváncsi lennék akivolt,határátlépés,ellenőrzés Stb.
2015. máj. 17. 22:21
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig csak szlovénaba voltam vele ott soha nem kértek semmit.
2015. máj. 17. 22:24
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

"1. Az Európai Unió tagállamaiba történő beutazás általános feltételei:

a., Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)

b.) Egységes európai állatútlevél kiállítása

c.) Érvényes veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően igazolt érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év/ 365 nap).

Az utazást legkorábban az első veszettség elleni oltás dátumától számított 21 nap múlva lehet megkezdeni, mivel az Uniós irányelvek szerint a veszettség elleni védőoltást a beadásától számított 21 nap elteltével lehet érvényesnek tekinteni. (Nagy-Britanniába, Írországba, Svédországba és Máltára történő utazásnál a 21 napnak minden esetben a mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni oltástól kell eltelnie!)

Folyamatos, 365 napon belüli veszettség elleni újraoltás esetén az egységes európai állatútlevél folyamatosan érvényes. Amennyiben az újraoltás 365 napon túl történik meg, az újabb oltás beadásáűtól számított 21 napnal ismét el kell telnie az utazás előtt!"

2015. máj. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasznosnak tartanám, ha az állatorvosnál érdeklődnél a szívférgesség miatt is, ugyanis mediterrán vidéken nagy a valószínüsége annak, hogy összeszedi a kutya.


Csak körvonalakban tudom, hogy talán a milbemax tablettával kell elkezdeni egy kúra szerű kezelést és kb. 3 hónappal az utazás időpontja előtt.


Ez persze még nem 100%, de mivel a héten én is megyek ez ügyben az állatorvoshoz pontos választ csak akkor tudok adni.


Bár erre minden - jól felkészült - állatorvos pontos választ tud adni.

2015. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!