Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tűztövissel körbe ültetem...

Ha tűztövissel körbe ültetem a kertem azon tényleg nem szökik át a spánielem?

Figyelt kérdés
Van egy 2éves spániel kutyám,idén nekiállt szökdösni ,úgy próbálom leszoktatni hogy megkötöm utána egy napra,ez hat is kb 2-3 hétig.Mindig a kerítés alatt ássa ki magát.Egy ismerősöm tanácsolta a tűz tövist azt mondta,hogy még a macskái sem mennek át rajta.Kíváncsi vagyok, hogy van értelme szúrós bokorral próbálkoznom?

2015. máj. 18. 22:39
 1/10 anonim válasza:
Én nem tenném, inkább erősítsd meg a kerítést.
2015. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sűrű, akkor tényleg nem megy át rajta. De egyszerűbb, ha lebetonozod a kerítés alját.
2015. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem van egy 6-7 méteres darabon. Nő mint a fene évente 2-3x kell nyírni hogy ne borítsa be az egész kertet és sűrű maradjon. Kínszenvedés. Kivágnám csak még nem jöttem rá mit kellene a helyére rakni amin nem jut eszébe az egyszeri hülyegyereknek benyúlkálni a kerítésen.
2015. máj. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem betonozhatok mert a szomszédé a kerítés,és nem engedi.viszont ültetni ültethetek mellé bármit azt mondta az nem zavarja.(amúgy,jóban vagyunk,csak sok pénze van bene)ezért gondoltam valami sövényre.A kerítés viszonylag újnak mondható pár éve csinálta a szomszédom dróthálós alul feszítő drótos.1,5 magas.Egy ismerősömnél ilyen sövény van tőle kapnék töveket annyit amennyi elég.Csak ódzkodom az állandó nyírása miatt mivel nagyon szúrós.esetleg van olyan sövény amivel elérhetem ugyanezt a hatást de ennyire nem bökös?
2015. máj. 18. 23:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás meg a nevelés elég jó ötlet, ha szökős a kutyád. Jövőre megkötni is tilos lesz a kutyád, akkor mi lesz?
2015. máj. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a szomszéd kerítéséhez nem nyúlhatsz, de azt nem akadályozhatja meg senki, hogy a te oldaladon a kerítés mellett pár centire beton járólapokat áss le a földbe függőlegesen. Az alatt már nem fog tudni kiásni. De még ez is lehet, hogy elegendő ezeket a beton elemeket járdaként egymás mellé tenni a kerítés mentén és akkor se bírja a kutya elmozdítani őket.
2015. máj. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!A kutya ivartalanítva van egész kis korától.És kutya suliba jártunk vele egy évig okos engedelmes kutya. De valamiért úgy érzi hogy neki menni kell,ha akarjuk ha nem!Pedig viszem futni minden nap óra másfél órát. A megkötést meg úgy kell érteni hogy van egy 6 méter hosszú 1 centi vastag kötél póráza karabinerrel azt kötöttem hozzá a háza melletti szilva fához.Innen eléri a házát is a vizet is.és árnyéka is van maksz egy napra van megkötve! Azt mondták verjem el,de mit üssek egy ilyen kis kutyán.Nem bántani akarom!A beton járólap jól hangzik!Az szem jobb mintha növényt ültetnék.Máshol nem tud kiszökni ez a 16 méteres szakasz okoz csak gondot.
2015. máj. 20. 14:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A verés tényleg nem jó ötlet, ne hallgass azokra akik ezt tanácsolják.
2015. máj. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A járdalapnál olcsóbb a kerti betonszegély, ilyen 100x20x5 cm kb 500 forint olcsó helyeken.
2015. máj. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tesómnál voltam nyaralni.Neki volt otthon egy csomó vékony alumínium lemeze.Mesélem neki mi a problémám.Felajánlotta hogy nekem adja a lemezeket de dolgozik segíteni nem tud.Szóval ezeket leástam körbe a kerítés mentén végig. 30 cm mélyre és 30cm látszik ki belőle.Kicsi huszár azóta nem volt kint :) Lusta a kincsem mélyre ásni :) :)
2016. jan. 1. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!