Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy szeressen a...

Mit tegyek, hogy szeressen a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Soha nem akar odajönni, amikor hívom, pedig rengeteget foglalkozom vele, én szoktam etetni is, játszom vele és tanítgatom. Gondolom nem engem ismer el falkavezérnek, hanem inkább a nővéremet vagy a szüleimet, de ezzel mit tudok tenni? Ráadásul mindig a másik kölyökkutyával játszik, ezért én már tényleg abszolút nem érdeklem. :(


2 hónapos a kiskutya.


Mit csináljak?


2015. máj. 19. 08:19
 1/6 anonim válasza:
Próbáld egyedül nevelni, és sokat foglalkozz vele úgy,hogy nincs ott mas. Adj neki jutalomfalatot,ha odamegy hozzàd magàtól, igy megfogja érteni,hogy te egy jo dolog vagy, nàlad jó dolgok vannak.
2015. máj. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel két hónapos, gondolom nem régen került hozzád. Nem várhatod el, hogy azonnal odalegyen érted! Meg kell szoknia az új helyét. A nővéred és a szüleid mit tesznek vele, vagy miből gondolod, hogy őt tekintik falkavezérnek?
2015. máj. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert egyenlőre a másik kölyökkutya az érdekesebb számára.
2015. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szoktam neki adni jutalomfalatot, de ha észreveszi, hogy épp nincs nálam, már ott is hagy.

Apukámat például követi mindenfelé, és magától odamegy hozzá. Néha velem is szokta, de nem az igazi.

Tudom, hogy még nem várhatok el tőle olyan hűséget, mint egy idősebb kutyától, nem is az a célom, hanem, hogy kötődjön hozzám.

Kb. mennyi ideig lesz még sokkal érdekesebb neki a másik kiskutya? Mikor kezdhetne inkább hozzám ragaszkodni?

2015. máj. 23. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ezen rágódnod. Az én kutyusom 1 éves múlt és mégis ezt csinálja, pedig én is kb. 2 hónaposan vettem. A szüleimnek jutifali nélkül is odamegy ha szólnak, de ha én hívom akkor inkább elszalad, de én nem rágódok ezen hisz még ez enyém is kölyök, pláne a tiéd. Azért nem fogad szót mert nem vagy vele komoly és határozott ezért csak a játszópajtit látja benned és nem azt aki a parancsokat adja. Mondok egy példát. Apum és én is sétáltatjuk a kutyust. Ő eléggé odafigyel, hogy mindent helyesen csináljon vele. Mindig bal oldalt viszi és nem hagyja, hogy tudjon szimatolgatni meg másra figyelni mert elég kicsire van véve a póráz. Én hosszú pórázon szoktam hagyni hogy hagy bohóckodjon, ilyenkor mindent megszagolgat, engem majd fel lök és néha még csipkod is. Apumat például nem meri csipkodni, meg nem mer vele még durvábban sem játszani, de velem úgy játszik, hogy mindig kék, zöld a karom, mert ugye játék közben eléggé megszorítja.
2015. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem igaz, már két éves a kutyám, de amikor megkaptam, akkor még senkihez sem kötődött. De sokat játszottam, és foglalkoztam vele, és egy idő után észrevette ezt. Azóta mindig csak velem van, és a családtagjaimnál is csak egy kicsit megcsóválja a farkát. Foglalkozz vele jó sokat. Meglátod, észreveszi hogy te vagy a gazdája!
2015. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!