Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való-e nekem kaukázusi juhászk...

Gyakorikérdező86 kérdése:

Való-e nekem kaukázusi juhászkutya, ha még sosem volt kutyám?

Figyelt kérdés

28 éves lány vagyok.


Házőrzőnek és jóbarátnak szeretnék kutyust. Nemsokára költözünk családi házba, amihez van egy óriási udvar, oda szeretném. Tudom, hogy inkább gyakorlott gazdiknak ajánlják, ezért is vagyok kíváncsi a Ti véleményetekre.


Késő délután, esténként lenne rá időm foglalkozni, na meg persze hétvégén.


Légyszi ne a szakkönyveket írjátok nekem, hanem a saját tapasztalataitokat.


Szóval összességében egy jó házőrzőre, engedelmes, könnyen tanítható (ha lehet, akkor kevésbé ugatós) társra lenne szükségem, és ha jönne hozzánk idegen, bízza a gazdára, hogy beengedjük-e. De! Azért ne ölje meg a postást és a nagymamát, ha véletlenül bejönnek.


Előre is köszi a segítségeket!



2015. máj. 19. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy fajtatiszta kutya legalább 100 ezer forintba kerül. Először is, van erre pénzed? Mert ha nincs akkor menhelyről/fajtamentéstől fogadj örökbe, de szaporítótól pár ezer forintért soha ne vegyél.
2015. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amiket a végén mondtál, ezek nevelés kérdései.

egy staffordot tudsz kezesbárányként nevelni, egy csivavát meg egy agresszív bikaként.

Az, hogy van egy standard alap tulajdonsága, az attól függ, hogy honnan van, mert, ha szaporítótól, lehet, hogy rossz az idegrendszere, és lehet, hogy pont ellentétes lesz, sok türelem, nevelés.

Nem kioktatás és általánosítás lesz a következő megjegyzésem, de muszáj leírnom:

Akik vesznek kutyát és ELVÁRJÁK hogy legyen benne ez meg az a tulajdonság, azok most mit hisznek? Kézhez vesznek egy beprogramozott házőrzőt? :D

Neked kell kiharcolnod, hogy te legyél a falkavezér, ha elkezd dominálni (pl keféli a lábadat) akkor átveszi a szerepedet, ezt sose hagyd neki, tehát a legelső az legyen, hogy kiharcolod a falkavezérséget és csak utána kezded el nevelni a dolgokra.

2015. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van rá pénz.

Itt most inkább arra lennék kíváncsi, hogy nagyon durva kutya-e.

És légyszi ne egy szavas hozzászólást írjatok.

2015. máj. 19. 12:21
 4/9 A kérdező kommentje:
De pont ezt kérdezem. Ki tudom harcolni a falkavezérséget? Egy vékony 28 éves lány? Na meg anyukám, aki különösebben nem fog vele foglalkozni? Gyönyörű a fajta, de nagyon félek, hogy nem bírok majd a jellemével. Gondolom értitek mire gondolok. Egész életemben kutyára vágytam, nem szeretném azt, hogy egy gyilkológépet hozzak a családba. Azt szeretném, hogy szeressen minket. Ugye értitek?
2015. máj. 19. 12:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha TE odateszed magad, utánaolvasol, hogy hogyan működik egy kutya, mik az igényei, illetve időt és pénzt szánsz rá hogy kutyaiskolába menj (ahol téged tanítanak meg hogyan bánj a kutyával), akkor szinte bármilyen kutyával el lehet boldogulni.


Nem tudom élőben találkoztál már-e ilyen kutyával vagy beszélgettél-e gazdákkal, hogy mik a tapasztalatok. Én a helyedben akár egy kutyakiállításra is elmennék, megnézném a kutyákat, érdeklődnék a tenyésztőktől, hogy milyenek a kutyák, stb, aztán később akár a legközelebbi alomról is lehet érdeklődni.

2015. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pl Nápolyi masztiff az családbarát, kicsit nehéz a kutyába belenevelni az agresszivitást
2015. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A gazdát nem kilóra mérik. :) Szintén vékony huszonéves lány vagyok, nekem kuvaszom van. Mindenki lehülyézett, mikor mondtam, hogy én kuvaszt akarok. Ugyan kutyázom már régen, de ilyen jellegű kutyám még nem volt.

Először is, mindenképpen szukát akartam. Eleve könnyebb esetek, mint a kanok, főleg, ha később ivartalaníttatod őket. Aztán elmondtam a tenyésztőnek, hogy mi az ábra, és segített egy kicsit lightosabb beállítottságú kölyköt választani. Erre való a jó tenyésztő, hogy ne hagyja, hogy az alom buldózerét vidd haza, mert olyan édi kis gombóc.

Egyetlenegyszer vicsorgott rám a kutya, 9 hetes korában. Kapott egy taslit, összecsomagoltam, megértette. Azóta gyakorlatilag nem volt szükségem a fizikai erőmre vele kapcsolatban, elég a lelki terror......

A szüleimnél szokott "nyaralni", mikor mi elutazunk. Kenyérre lehet kenni. Mármint az a 8-10 ember, aki a fejében a családhoz tartozik, kenyérre tudja kenni. Idegenekkel nem barátkozik, vagy ha igen, elég egy rossz mozdulat, hogy átváltson védelmezőbe.


Ha rá tudod szánni az időt kölyök- és kamaszkorban, hogy jól szocializáld, felkészítsd a váratlan helyzetekre, és jó kapcsolatot alakíts ki vele, el tudod vinni kutyaiskolába, ahol ellátnak tanácsokkal a kutyákat és a fajtát illetőleg, akkor szerintem bevállalhatod. A pásztorkutyák is kutyák, az alapok náluk is ugyanúgy működnek, de tény, hogy bizonyos dolgokra nagyobb hangsúlyt kell fektetni. Semmiképp ne hanyagold el a szocializációt és a rendszeres mozgatást! Ennek hiányában "őrülnek meg" a pásztorkutyák vénségükre.

2015. máj. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ez a fajta nem engedelmes, nem tanítható könnyen, és ugatós -tehát nem neked való fajta...

Én egy moszkvai őrkutyat ajánlok inkább!

2015. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Na hogy döntöttél, lesz kaukázusid?

Nekem is kaukázusim van. 19 vagyok, szintén vékony, a kutya 15 kilóval ver... Rengeteg kutyám/kutyánk volt már (ő most konkrétan az enyém, ajándékba kaptam kölyökkorában), és sokkal odaadóbb, mint például a német juhászkutya, vagy a kuvasz, ami a családban engem tekintett a vezérnek.

Javaslom, hogy kérdezz meg egy profit (írtad, hogy van pénzed), hogyan kell bánni ezzel a fajtával, bár különbség szerintem csak a méretben van, ez is pont olyan lesz, amilyenné neveled. De ha érzi rajtad, hogy bizonytalan vagy, akkor véged.

Sok boldogságot a majdani társaddal, bármilyen fajtát választasz is végül :)

2015. jún. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!