Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Páommal közösen vettünk egy...

Páommal közösen vettünk egy kiskutyát, viszont úgy alakult, hogy külön válunk. A kutyust pedig mindketten szeretnénk. Hivatalosan kié a kutya? Aki a tulajdonos vagy akinek a nevén a chip van?

Figyelt kérdés
Párom van beírva a könyvbe mint tulaj,viszont az én nevemre lett chippezve a kiskutya. Imádjuk mindketten,
2015. máj. 19. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen könyvben van beírva? Az oltási könyvben? Elég érdekes, ugyanis legjobb tudomásom szerint ugyanannak az embernek kell szerepelnie az oltási könyvnél és a chipnél is. Azé legyen a kutya, amelyikőtöket jobban szereti.
2015. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mindketten nagyon szeretjük
2015. máj. 19. 16:03
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

" Azé legyen a kutya, amelyikőtöket jobban szereti."


Hogy lehet eldönteni, hogy ki szereti jobban?


Annál maradjon, aki jobb feltételeket tud neki biztosítani. Elsősorban ráfordított időre és nem anyagiakra gondolok. Hivatalosan szerintem azé a kutya, aki kifizette.

2015. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor nézzétek a kutya érdekét. Aki többet foglalkozott vele annál legyen. Aki sétáltatta, etette, orvoshoz vitte. Akinek több ideje lesz rá ezután is.
2015. máj. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, nekem több idm volna rá..de mi van ha én elviszem és ő emiatt később meggondolja magát? Fordulhat ezzel bárhová ellenem,mert az ő nevén van a kutya,ő a tulajdonos én pedig elhoztam? vagy át tudom iratni a nevemre? tehát hivatalosan lehet ebből baj? nem tudjátok h van e erről vmi törvény??
2015. máj. 19. 16:12
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudjátok megoldani, hogy az egyikőtöknél lakik, a másik pedig találkozik vele néha? Lehet, h a párod úgy gondolja, hogy ő tud többet adni a kutyának. Lehet ki kéne próbálnotok, h nálad vagy nála érzi-e jobban magát. Azt hiszem, a chip a döntő, de nem értem, a könyvben és a chipnél miért nem ugyanaz a név szerepel.
2015. máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Jó, hogy gyereketek nem lett...
2015. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Hivatalosan azé a kutya, akire a chip regisztrálva van, szerintem így logikus, illetve akinek a nevére az adásvételi / örökbefogadási szerződés szólt, mert szerintem ez a kettő az erősebb.


Ha eldöntöttétek, kié legyen a kutya, akkor egyszerűen átíratod a nevedre a chipet, és írtok egy tulajdonosváltozási igazolást.

2015. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mivel a kutya közös vétel tárgyát képezi, ezért KÖZÖS tulajdon. 3 lehetőség van:

1, megegyeztek felnőtt emberekként

2, szétperelitek egymást

3, ha nagyon nem tudtok dönteni feldobtok egy érmét, és az igazságos


Bővebben: [link]

2015. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a kutya gazdája hivatalosan aki a törzskönyvben szerepel és akivel a tenyésztő ( menhely) aláírta a szerződést. Egyezzetek meg felnőttek módjára!
2015. máj. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!