Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Antiszoc kolyok kutyaval mit...

Antiszoc kolyok kutyaval mit lehet csinalni?

Figyelt kérdés

Anyosomek orokbefogadtak egy 4 honapos kutyat. Mentett kutya volt, valami szaporitoknal volt etlen-szomjan par honapig, onnan kiszabaditottak allatbaratok, majd nehany kolyok kutyaval eldegelt egy menhelyen mig anyosomek orokbe nem fogadtak.


A kutya anyoseknal nem baratkozik senkivel, retteg az egesz csaladtol, 3 vagy 4 hete van ott a kutya, de ezalatt sem jott kozel emberhez, pedig anyosek naponta probaljak simogatni, baratkozni vele, allitasuk szerint orakig. A kutya a lakasba nem johet be, csak a kertben van. Viszont ott neha annyira retteg, hogy egyszer meg a sufni moge is bebujt, be is szorult, ugy kellett kiszedni nagy nehezen. Azon kivul a kutya egesz nap meg se mozdul, se nem pisil, se nem kakal. Aposom neha odamegy es felemeli, a kutya a felelemtol osszecsinalja magat - szo szerint, es ezzel tortenik meg a napi uritese.

Mult vasarnap Aposom locsolt, a kutya beparazott, atugrott a 2 meteres keritesen (!!) es vilagga szaladt. Ma talaltak meg paromek reggel.


Az egyetlen dolog amit eddig eszrevettunk, a 3-4 het alatt, hogy a kutya minimalisan megkozelitett engem, amikor atmentem a sajat kutyammal. Amikor az en kutyam ott volt, ugy tunt kicsit mintha megnyilna. Na nem nagyon, de nem volt total befordult.

Szoval ma paromek megtalaltak vegre, hazavittek, es a kutya megint megprobalt meglepni. Arra jutottak, hogy a kutya nehany napig hozzank jon a lakasba a mi kutyankkal egyutt, hatha attorest tudunk biztositani.


Mi lenne a jo taktika hogy megnyiljon?? A poraztol is fel, es olyankor csak ledobja magat a foldre mint egy halott, ezert a levitel se lesz egyszeru... hajaj!



2015. máj. 19. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondold el miket élhetett át a kutya,lehet hogy verték is,sajnálom szegényt.Nem 1-2 hónap alatt fogja magát túltenni ezen.Türelmesnek kell lenni,sokat simogatni,finom falatokat adni neki.
2015. máj. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen :/ en is sajnalom szegenyt. Most meg olyan szinten van sajna, hogy meg kutyaiskola se johet szoba, ezert is vagyok kivancsi a ti velemenyetekre
2015. máj. 19. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűbb, hogy teljesen kimaradt neki a szocializáció, nem találkozott emberrel a legkényesebb időszakban. 4 hónaposan még van esély rá, hogy kutya lesz belőle, bár a leírásod alapján igencsak nehezített pályáról indultok.


Nagy segítség lesz szerintem a kutyád, és az is, hogy lakásba kerül most. Amit én csinálnék: kaja csak kézből, vagyis eleinte úgy, hogy leülsz olyan közel, amennyire enged, mellette eszegetsz, és néha felé dobsz egy-egy falatot. Nem közelednék felé erőszakkal, csak ha feltétlenül muszáj (levitel), nem simogatnám rettegés közben. A saját kutyát viszont simogatnám előtte, beszélnék hozzá, szóval illusztrálnám, hogy nem is vagyok olyan veszélyes. Remélhetőleg felé fog nyitni, mert a kutyákat ismeri.


A levitelt úgy csinálnám, hogy a lehető legkevesebb cécóval fel a pórázt, kiskutyát felkapni, lerakni lent. Ott várhatóan lefagy, mint a vindóz, de megvárnám, míg megmozdul - szintén remélhetőleg a mellette szimatoló saját kutyád hamarabb mozdulásra bírja, mint hogy mind megőszülnétek.


Milyen kutya amúgy?

2015. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kuvasz, van vagy 15 kilo mar most...

megprobalom pokrocostul levinni, hatha az kevesbe traumatikus mint kezben 3 emeleten at.

2015. máj. 19. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Kézből kapjon enni. Ha nem eszik, nem kell neki könyörögni, kutya még nem halt éhen úgy, hogy lett volna lehetősége enni

2. Ne kezdeményezz vele interakciót. A saját kutyáddal viszont látványosan foglalkozz előtte: simi, beszéd, szintén kézből pár falat.

3. Séta: én megpróbálnám összekötni a kutyáddal, és azt vezetni pórázon. De ha nagyon nem akar mozdulni így se, akkor csatold át rá a pórázt és (ha bírod, mert azért már nem kicsi) húzd magad után. Ez elég rossznak tűnik, és az is, de így lehet a leghatékonyabban megértetni vele, hogy jobb, ha jön, és végül is semmi gáz. Séta előtt a lakásban nyugodtan legyen rajta a póráz egész nap, hadd szokja, hogy rajta van.


Ha van lehetőséged zárt futtatón elengedni a saját kutyádat, akkor játssz vele. Ha 2 méteres kerítéseket ugor át a kiskutya, akkor őt csak a tiéddel összekötve engedd el, de nyilván ez az összekötés csak akkor él, ha a te kutyád nem kisebb nála.

2015. máj. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hívjatok házhoz kiképzőt
2015. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Húha! Akkor a kiskutyával rendesen mellélőttem :-)
2015. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!